Švėkšnoje – Čiurliono kvarteto ir akordeonisto M.Levickio muzikinės išdaigos

martynas-levNuo rugsėjo iki gruodžio Filharmonija vien Vilniuje klausytojams siūlo arti 60 koncertų, pagal žanrų, stilių ir atlikėjų patirties įvairovę atliepsiančių šio sezono moto „Atrask save muzikos pasaulyje!“.

Siekdama praplėsti muzikos pasaulio atradimų lauką Filharmonija daugiau dėmesio skiria edukacinėms programoms ne tik Vilniuje, bet ir įvairiuose Lietuvos miestuose. Regionams siūlomos Filharmonijos kamerinių kolektyvų ir jaunų solistų kamerinės programos iš naujai Filharmonijos sumanyto ir šį sezoną startuojančio ciklo „Intro muzika”. Šios programos turi ne tik edukacinę misiją, jos rengiamos ir kaip paskata jauniesiems talentams pirmiausia skleistis savo gimtąjame krašte.

Lapkričio 14 d., trečiadienį, Vainute ir Švėkšnoje vyks Čiurlionio kvarteto ir akordeonisto Martyno Levickio pasirodymai „Ant kosminio vandenyno kranto” iš ciklo „Intro musica”. 12.45 val. Vainuto vidurinėje mokykloje (Tauragės g.14) ir 17 val. Švėkšnos „Saulės” gimnazijoje (Sodo g. 1).

Argentinietiško tango aistra, preciziškai jautrios klasicizmo muzikos harmonijos, taurus styginių kvarteto skambesys ir vibruojantys akordeono garsai… Taip netikėtai maloniai nuteikia šis koncertas intriguojančiu pavadinimu „Ant kosminio vandenyno kranto“.

Išradingasis Čiurlionio kvartetas šiai programai pasitelkė jauną lietuvių akordeonistą Martyną Levickį. Skambės Ástoro Piazzollos, Josepho Haydno ir Poulo Ruderso muzika, kurios šventišką nuotaiką dar paįvairins netikėtos muzikinės improvizacijos ir išdaigos.

M.Levickis – Londono Karališkosios muzikos akademijos studentas, pirmasis iš akordeonistų Lietuvoje tapo Karalienės Mortos premijos laureatu. Taip pat ir pasaulio klavišinio akordeono čempionu, nugalėjęs Pasaulio taurės akordeonistų konkurse „Coupe Mondiale 2010“.

2009-2010 m. Martynas rengė koncertinius turus Jungtinėse Amerikos Valstijose. 2009 m. jis laimėjo net 5 pirmąsias vietas tarptautiniame akordeono konkurse (Memphis, JAV).

Martynas aktyviai užsiima rimtosios muzikos propagavimu ir bendradarbiauja su garsiausiais Anglijos orkestrais, tokiais kaip BBC Concert Orchestra, BBC Philharmonic orchestra, City of Birmingham Symphony Orchestra. Dalyvauja meistriškumo kursuose su geriausiais pasaulyje akordeono atlikėjais ir pedagogais, groja keliuose kameriniuose ansambliuose, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose ir projektuose.

Didelė patirtis įgyta laimėjus Lietuvos talento 2010 titulą, tačiau ir toliau kryptingai siekiamas esminis tikslas – pristatyti ir supažindinti klausytojus su akordeonu atliekama moderniąja bei klasikine muzika.