Švėkšnoje darželinukai žaidžia „Futboliuką“

futboliukasŠvėkšnos lopšelyje – darželyje jau ketvirti metai vyksta „Futboliuko“ varžybos. Tai Lietuvos futbolo federacijos ilgalaikė vaikų masinio futbolo vystymo programa „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“, kurioje švėkšniškiai dalyvauja jau nuo 2009 m.

Švėkšnoje pirmosios varžybos įvyko 2010 m., tačiau iš pradžių žaidžiama buvo tik darželyje, tarp grupių. Kitais metais darželio bendruomenė žaisti „Futboliuką“ pasikvietė Švėkšnos pradinukus, o dar kitais žaidėjų geografinė aprėptis prasiplėtė – atvyko priešmokyklinukų futbolininkų komanda iš Degučių.

Švėkšnos darželinukus treniruoja pedagogė Z.Rimkienė. Vaikai treniruočių metu susipažįsta su futbolo taisyklėmis, mėgina valdyti kamuolį, mokosi kitų tikrojo futbolo subtilybių. Treniruotes tęsia namuose, taip į sportinę veiklą įtraukdami ir tėvelius.

Šiemet su švėkšniškiais rungtyniavo darželinukų komandos iš Šilutės lopšelių – darželių „Pušelė“ ir „Raudonkepuraitė“ ir Saugų vaikų darželio. Teisėjavo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas Audrius Urmulevičius.

Varžybos prasidėjo nuotaikingai: Zuikis ir Pelytė su vaikais padarė mankštą, po to komandos prisistatė.

Saugų ir „Raudonkepuraitės“ mažieji sužaidė lygiosiomis, varžybas tarp Švėkšnos ir „Pušelės“ komandų laimėjo „Pušelė“.

Nespėję atsikvėpti tarpusavyje rungėsi švėkšniškiai ir saugiškiai, pergalę pasiekė švėkšniškiai. Sirgaliai, vilkėdami savo komandų atributika papuoštus marškinėlius, šaukė už savo favoritus.

„Raudonkepuraitės“ ir „Pušelės“ varžybose užtikrintą pergalę iškovojo pastarosios įstaigos vaikai, kurie šiemet iš viso buvo nepralenkiami.

Įdomu, jog tik švėkšniškių komandoje buvo žaidžiančių mergaičių, už tai reikėtų pagirti ir mergaites, ir pedagoges.

Po varžybų žaidėjai apdovanoti. Darželio direktorė R.Bagdonienė dėkojo vaikams už nuostabią šventę ir ragino nenusiminti tuos, kuriems žaisti sekėsi silpniau. Nugalėjo draugystė.