Švėkšnoje įvyko pirmasis kroketo turnyras

kroketas-7 1_origKroketas – tai aristokratiškas žaidimas, prasidėjęs XVII a. Airijoje ir labai greitai užkariavęs kitas Europos šalis bei Ameriką. O rugsėjo 13 d. pirmasis kroketo turnyras surengtas ir Švėkšnoje.

Kroketas kažkuo panašus į golfą, jį gali žaisti tiek vaikai, tiek suaugę. Žaidimo principas ir taisyklės labai demokratiškos, galima pritaikyti pagal žaidėjų norus ir įgūdžius. Kroketas žaidžiamas ant pievelės medinėmis lazdomis, komandos užduotis – kuo tiksliau mušti medinius rutulius pro tam tikra seka išdėliotus vartelius aikštelėje. Komandose gali būti 2 – 4 žaidėjai.

Kroketas buvo labai mėgstamas dvariškių žaidimas, todėl ne veltui ir Švėkšnoje sumanyta jį populiarinti. Pirmąjį turnyrą buvo numatyta surengti šiemetinės dvaro šventės metu, tačiau tuomet susirinkusiuosius išbaidė prasidėjusi liūtis.

Idėjos neatsisakyta, ir rugsėjo 13-ąją šalia grafų Pliaterių rezidencijos vėl susibūrė šio žaidimo gerbėjai. Tiesa, vietinių švėkšniškių dvariškių žaidimas nesugundė, miestelį atstovavo vos viena komanda – seniūno Alfonso Šepučio šeimyninės pajėgos. Kitos dvi komandos atvyko iš netolimos kaimynystės – jauni Šilalės rajono ūkininkai dalyvauti kroketo turnyre prikalbino ir bičiulius iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, kitų Lietuvos rajonų. Taip turnyras netikėtai tapo ne tik regioniniu, bet ir tarptautiniu.

Žaidimo metu netrūko azarto ir smagios nuotaikos, visos komandos ne tik  laimėjo  prizus, bet ir gerai praleido laiką. Dėkojame dalyvavusiems ir tikimės, kad tai bus smagi pradžia didesniems turnyrams.