Švėkšnoje – startinis Kintų festivalio koncertas

Pirmuoju koncertu Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje startavo Kintų muzikos festivalis 2022.

Po bažnyčios skliautais sugriaudė vargonų solo, atliekama Vilimo Norkūno, o ansamblio „Duo Barocco“ solistės Renata Dubinskaitė ir Saulė Šerytė savo balsais atskleidė baroko muzikos grožį. Koncertas „Serafimų giesmės“ tarsi spalvinga muzikinė kelionė, leidusi patirti ekspresyvų, kontrastų kupiną baroko epochos religinį jausmingumą.

Ryškiausių XVII a. italų kompozitorių Claudio Monteverdi, Francesco Cavalli, Barbaros Strozzi, Giovanni Legrenzi sakraliniai kūriniai – tai lyg dangiškosios serafimų giesmės, kviečiančios šlovinti Dievo visagalybę, Marijos švelnumą, Jėzaus gerumą, dieviškos meilės santykį ar Komunijos paslaptį, pasitelkiant psalmių ir „Giesmių giesmės“ žodžius.

Apmaudu, kad festivalio koncerte buvo tikrai mažai klausytojų. Lieka spėlioti, kas tai lėmė – alinantis karštis, užimtas šeštadienio vakaras ar tiesiog informacijos trūkumas. Festivalio koncertas buvo nemokamas.

Koncerto atlikėjams dėkojęs Švėkšnos parapijos klebonas Julius Meškauskas pasidžiaugė puikia bažnyčios akustika, linkėjo kūrybinės sėkmės ir laimės artimųjų glėbyje.