Švėkšnon vėl sugrįžo vestuvių muzika

Visą dieną negailestingai merkęs lietus vakarop nurimo, o į Švėkšną plūstelėjo gausybė mašinų – visi, kas žinojo, jog šiemet čia ir vėl skambės Vestuvių muzikantų festivalis. Išsiilgę gyvo bendravimo ir gyvo garso aikštėje būriavosi ir suaugusieji, ir vaikai.

Gausiam būriui susirinkusiųjų dainavo festivalio sumanytojas V. Raibys (kairėje) ir A. Eidukis.

Koncertą nuotaikinga daina pradėjo renginio siela ir sumanytojas Vytautas Raibys su švėkšniškiu Arvydu Eidukiu. Nuskambėjus dainai, Vytautas kreipėsi į klausytojų minią, primindamas, kad skambi ir nuotaikinga muzika po pertraukos vėl sugrįžo į Švėkšną. Organizatoriai nesitikėjo gausos atlikėjų, manė sukvies vietinius muzikantus ir tuo viskas baigsis. Bet į renginį atvyko muzikantai iš Marijampolės, Plungės, Kauno ir tai džiugina. Vytautas apgailestavo, kad šventės atidaryme dėl sveikatos problemų nedalyvauja seniūnas Alfonsas Šeputis, tad paprašė visų stipriai paploti linkint seniūnui kuo greičiau pasveikti ir grįžti namo.

Tarti sveikinimo žodį paprašyta ir Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo parapijos klebono Juliaus Meškausko. Kunigas Julius pasidžiaugė, kad Vytautas ir vėl suorganizavo jau pamėgtą renginį. „Žmogus tik duodamas turtėja. Jūs, mieli muzikantai, atiduodate savo širdį muzikai, tuo turtindami save ir kitus. Tuo džiaugsmu mes ir turtėjame. Dalinkimės meile, kurią turime savo širdyje, džiuginkime savo artimą įvairiausiais būdais – muzika, šypsena, šokiu, pasibuvimu. Gražaus pasibuvimo!“ – linkėjo dvasiškis.

Dešimt vestuvių muzikantų, dalyvavusių simbolinėje vasaros sutiktuvių šventėje Švėkšnoje skyrė klausytojams po tris kūrinius. Švėkšniškiai ir svečiai, išsiilgę gyvos muzikos, nuotaikingai leido vakarą ant istorinio aikštės bruko, kas šokdami, kas linguodami į ritmą ar tiesiog pritardami muzikantams.

Pasak Vytauto, po „generalinės šių metų repeticijos“ lauksime tikrojo vestuvinių muzikantų septintojo festivalio. Neabejojame – jis tikrai su trenksmu kitąmet įvyks!