Švėkšnos dvaro viloje – džiazo koncertas „Čiurlionis kitaiP”

Programa "Čiurlionis kitaiP". / Organizatorių nuotr.M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas, minint Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo 137-ąsias gimimo metines ir Europos paveldo dienas, organizuoja ČIURLIONIADĄ ir trijose Lietuvos vietose pristato programą „Čiurlionis kitaiP” (M.K.Čiurlionio kūrinių citatos džiazo ritmu). Tai bus daroma kartu su Švėkšnos ir Lukšių seniūnijomis bei informaciniu centru „Užpalėnų krivūlė”.

Švėkšnos dvaro viloje „Genovefa” renginys vyks rugsėjo 21 d. 19 val.

Druskininkiečių sumanymas – gana drąsus ir rizikingas. Kur gi matyta – ne fortepijonu, ne orkestro ar choro, o džiazo grupės atliekama M.K.Čiurlionio muzika! Bet atrodo, kad publika vis lieka sužavėta.

„Tai buvo tikrų profesionalų muzikavimas. Ypač smagu, kad jie – kompozitoriaus kraštiečiai – neabejingi tam, ką groja”, – pasipylė atsiliepimai po pirmųjų koncertų.

Jaunas Druskininkų džiazo kolektyvas M.K.Čiurlionio kūrinių aranžuotes sugebėjo pateikti ne tik įtaigiai, bet ir pakankamai subtiliai.

Projekto „Čiurlionis kitaiP” idėja kilo rengiant druskininkiečio muzikanto L.Bankausko autorinį koncertą pernai pavasarį. Repeticijos vyko kurorto M.K.Čiurlionio memorialinio muziejaus patalpose, ir kaip „duoklę” tiems namams buvo nuspręsta atlikti vieną M.K.Čiurlionio miniatiūrą – preliudą F-moll. Rengėjų manymu ir pagal žiūrovų reakciją bei autoritetingų svečių vertinimus premjera pavyko.

Tad muzikantai nutarė sudaryti ir parengti valandos trukmės M.K.Čiurlionio miniatiūrų programą „Čiurlionis KitaiP” – t.y. kompozitoriaus temas groti džiazo stiliumi, jas praplečiant improvizacijomis. Pasak atlikėjų, M.K.Čiurlionio preliudų ir styginių kvarteto temos, jų citatos yra palankios plėtoti improvizuojant.

Koncerto programoje – septynių M.K.Čiurlionio preliudų aranžuotės, tarp jų – ir iš Druskininkų kūrybos periodo, styginių kvarteto temų ir ekspromto citatos aranžuotės. Iš viso – devynios pjesės.

Programą „Čiurlionis kitaiP” pristatys Druskininkų džiazo kolektyvas: Linas Bankauskas (aranžuotojas ir gitaristas), Tomas Čiukauskas (saksofonai), Ričardas Meškerys (bosinė gitara), Valdas Meškerys (mušamieji), Lukas Zinkevičius (gitara).

Visi renginiai – atviri visiems ir nemokami.