Švėkšnos gimnazijoje – Šuns diena

2sveksnos gimnazija_suns_dienaŠvėkšnos „Saulės“ gimnazijoje baigėsi dvi savaites trukęs projektas – akcija „Būk mano draugas“, skirtas visuotinei Šuns dienai. Šuns diena Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva, nuo 2016 metų oficialiai minima balandžio 24-ąją, ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir keičia visuomenės požiūrį į šunis. Jos tikslas – atkreipti visų dėmesį, kad augintinio turėjimas- tai visų pirma atsakomybė už jį ir jo gerovę, skatinti mokinių domėjimąsi gyvūnais, ugdyti jų atsakomybę bei meilę jiems, suteikti  žinių apie šunų veisles, priežiūrą, skatinti prisidėti prie gyvūnų, gyvenančių prieglaudoje gerovės.

Akcijos metu gimnazijoje vyko įvairūs renginiai. 5-7 klasių mokiniams vyko edukacinės pamokos apie keturkojus draugus, kitų klasių mokiniai dailės pamokose piešė savo augintinius. Piešinių paroda visą gegužę eksponuojama gimnazijos stenduose. Ig klasės vaikinai, technologijų mokytojo padedami gamino būdą, o aktų salėje vyko kino vakaras. Minint Šuns dieną visiems gimnazistams ir mokytojams įsegtos simbolinės letenėlės, šuniukų siluetais papuošta foto siena. Pradinukams tądien vyko Ig klasės mokinių paruoštas renginys „Šunų veislės“, vaikai dalyvavo viktorinoje, sužinojo apie prieglaudoje gyvenančius gyvūnus, stebėjo į renginį susirinkusius šuniukus, galėjo užduoti klausimus šunų šeimininkams, paglostyti keturkojus.

Akcijos metu visi buvo raginami nešti maistą ir reikalingus daiktus, kurie praverstų  prieglaudoje gyvenantiems keturkojams. Vyko pyragų dienos, kurių metu gimnazistai pačių keptus gardėsius pardavinėjo gimnazijoje ir miestelio turguje, taip kviesdami visus prisidėti prie paramos beglobiams gyvūnams. Aukojo ne tik  miestelio gyventojai, bet ir įstaigų bei įmonių darbuotojai.

Akcijos metu surinktos dovanos ir lėšos iškeliavo beglobiams gyvūnams į „Būk mano draugas“ prieglaudą Klaipėdos r. Glaudėnų kaime.

Gimnazistai vyko ne tik pristatyti dovanas, bet ir padirbėti. Įstaigos vadovė liko maloniai nustebinta visų švėkšniškių dosnumu ir nuoširdžiu mokinių darbu prieglaudoje. Žinoma, vaišinome gyvūnus skanėstais, stengėmės visus paglostyti, pabendrauti. O tai buvo iššūkis, nes prieglaudoje gyvena virš 300 gyvūnų. Ne vieno moksleivio skruostu nuriedėjo ašara, žiūrint į liūdnas gyvūno akis. Grįžome kupini įvairių minčių, ir galbūt geresni širdyje… Bet tvirtai žinodami, kad šį projektą tęsime.

Nuoširdžiai tariame AČIŪ visiems prisidėjusiems prie akcijos „Būk mano draugas“.