Švėkšnos gimnazistės grįžo iš kelionės po Slovakiją ir Austriją

Sveksnos gimnazistesŠvėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinės Agnė Žiliūtė ir Domantė Martinkutė dalyvavo VKIF rengiamame vertimų konkurse ir tapo laureatėmis. Jos laimėjo kelionę į Slovakiją ir Austriją.

Kelionė prasidėjo ankstų spalio 12-osios rytą, išvykome iš Vilniaus. Keliavome per Lenkiją ir Slovakiją, vakare atvykome į viešbutį. Pailsėję ir papusryčiavę išvykome į Tatrus. Prieš akis atsivėrė nuostabūs vaizdai, kalnų grožis ir sniegynai. Žingsniuojant siauru taku maloniai nuteikė ant akmenų krintančio vandens šniokštimas, sodrus spygliuočių medžių kvapas. Kalnų viršūnėje atsivėrė nuostabus gamtovaizdis ir slėniai.

Kalnuose nuėjome apie 27 kilometrus.

Pavargę, bet su nepakartojamais įspūdžiais, važiavome nakvynei į Piešt’any miestelį. Kitą rytą išvykome į Austrijos sostinę Vieną. Dieną praleidome stebėdami bei susipažindami su miestu. Vienoje gausu muziejų, teatrų, kitų kultūros objektų, dėl to, miestas dažnai vadinamas Europos kultūros perlu. Grožėjomės Marijos Teresės aikšte, aplankėme šiuolaikinio meno parodų muziejų, Albertinos muziejų, kuriame savo akimis išvydome garsiųjų Pablo Picasso ir Franz Sedlacek tapybos kūrinius. Aplankėme Šv. Stepono katedrą, Vienos rotušę, operą, Austrijos parlamentą. Vaikščiojome po herojų aikštę, rūmų sodus, parką.

Nusipirkę rekomenduojamų lauktuvių – Mocarto šokoladinių rutuliukų ir suvenyrų, pavargę, bet laimingi išvykome namo.