Švėkšnos ir Inkaklių mokiniai parėmė Filipinų gyventojus

aukos filipinamsŠvėkšnos „Saulės“ gimnazijos ir Inkaklių mokiniai prisidėjo prie akcijos, skirtos paremti nuo taifūno nukentėjusių Filipinų gyventojus.

Taifūnas „Haiyan“ smogė Filipinams pernai lapkričio 8 d., sukeldamas katastrofiškas pasekmes centriniame Filipinų Visayas regione, rytų Samaro, Leitės, Cebu bei Panay salose. Šiose salose esantys keliai buvo visiškai suniokoti ir neišvažiuojami, užblokuoti medžiais, sutrūkinėjusių elektros linijų laidais ir kitomis nuolaužomis, miestai ir kaimai virto pastatų nuolaužų sąvartynais, sunaikinta milijonų žmonių namai, buitis. Tai pati didžiausia kažkada sausumą pasiekusi audra, paveikusi Filipinų teritoriją, kurioje ir taip daugelis žmonių buvo be namų ir pastogės po spalio mėnesio viduryje čia įvykusio žemės drebėjimo.

Didžiausia žala padaryta 9 regionuose. Tūkstančiai yra laikomi dingusiais be žinios ar žuvusiais. Daugiau nei 10 milijonų žmonių nukentėjo nuo šios katastrofiškos audros.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija nuo lapkričio 11 iki gruodžio 11 dienos rinko aukas nukentėjusiems Filipinų gyventojams. Į pagalbos šauksmą atsiliepė Švėkšnos Saulės gimnazijos moksleiviai ir mokytojai, kurie paaukojo 400 litų, o Inkaklių mokyklos – daugiafunkcio centro bendruomenė – 31 litą.

„Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie neliko abejingi filipiniečių skausmui“, – sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Šilutės komiteto sekretorė Virginija Mačijauskienė.