Švėkšnos krepšininkė pasipuošė Europos čempionato aukso medaliu!

krepsinis Livija 1Lietuvos šešiolikmečių (U16) merginų rinktinė Makedonijoje laimėjo Europos B diviziono čempionatą. Šalies rinktinėje žaidė ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos dešimtokė Livija Kaktaitė, kuri grįžo su nugalėtojų trofėjumi – aukso medaliu.


Makedonijos Ohrido mieste vyko Europos U-16 krepšinio čempionato „B“ diviziono varžybos, kuriose dėl teisės kitais metais rungtyniauti „A“ divizione rungtyniavo Lietuvos merginų rinktinė.krepsinis Livija 2

Lietuvaitės pirmas rungtynes pajėgiai Baltarusijos komandai pralaimėjo 69:80, bet toliau skynė tik pergales. Mūsiškės nugalėjo Suomijos komandą 79:51, sutriuškino Makedonijos rinktinę net 86:28, po to įveikė Izraelio merginas 76:60. Antrame etape įveikė Lenkijos 62:56 ir Graikijos 72:52 komandas, o pusfinalyje palaužė ir Švedijos komandą 81:61.

Finale Lietuvos komanda vėl susitiko su Baltarusijos merginomis. Šįkart po pratęsimo pergalę šventė mūsų krepšininkės 80:74.

Lietuvaitės iškovojo pirmąją vietą, buvo apdovanotos aukso medaliais, gražia didele taure ir teise Lietuvai kitais metais žaisti Europos krepšinio čempionato „A“ divizione.

L.Kaktaitė yra pirma Šilutės rajono moksleivė, rungtyniavusi Lietuvos rinktinės sudėtyje Europos čempionate. Ji savo atkaklumu, sistemingu darbu iškovojo šią teisę, tad grįžo iš Makedonijos labai patenkinta rezultatais, komandos draugėmis ir treneriais.

Sėkmės jai ir tolimesnėse varžybose!