Švėkšnos lengvaatlečiai gina rajono garbę

sveksnos sportasŠiauliuose vyko vienos svarbiausių metų varžybų – Lietuvos mokyklų žaidynių finalinės lengvosios atletikos kaimo mokyklų atskirų rungčių varžybos, kuriose dalyvavo stipriausių kaimo mokyklų ir gimnazijų nugalėtojai – iš viso 51 komanda. Varžybose dalyvavo ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos lengvaatlečiai.

Truputis žinių iš istorijos. Pirmosios varžybos vyko Raseiniuose 1997 metais Švėkšnos mokytojo ir trenerio Medardo Urmulevičiaus iniciatyva.

Jau daug metų Švėkšnos mokiniai gina Šilutės rajono kaimo mokyklų garbę. Šiemet jau 12 kartą vaikinai tapo šių varžybų nugalėtojais.

Vaikinų komanda kovojo šauniai ir, aplenkusi 24 stipriausias rajonų mokyklų komandas, tapo varžybų nugalėtoja – 97 tšk. Jie buvo apdovanoti taure, medaliais, diplomais, marškinėliais ir asmeniniais prizais. II vietoje liko Kėdainių rajono, III vietoje – Šilalės rajono vaikinai.

Visi penki Švėkšnos komandos dalyviai užėmė prizines vietas, nors dėl jų rungtyse kovojo daugiau kaip 20 varžovų.

Varžybų nugalėtojais tapo Ernestas Pocius, nustūmęs rutulį 14,68 m, ir Aleksas Vaitiekus, peršokęs į aukštį 1,85 m. Antrąsias vietas atkaklioje kovoje laimėjo šuolininkas į aukštį Bernardas Bliūdžius, peršokęs 1,85 m, ir Džordanas Kinčius, nušokęs į tolį 6,06 m. Trečias 1000 m atbėgo Kęstas Mickus – 2:50,44 min., o Linas Bočkus, peršokęs į aukštį 1,75 m, liko penktas.

Švėkšnos merginos aplenkė 19 komandų – surinko vienodai taškų su IV ir V vietas užėmusiomis komandomis, tačiau dėl žemesnių individualių vietų liko septintos (64 tšk.). I vietą iškovojo Kauno rajono, II – Šilalės r., III v. – Kėdainių r. gimnazistės.

Geriausiai startavo mūsų Livija Kaktaitė – iki prizinės vietos rutulio stūmimo rungtyje jai pritrūko vos 4 cm – 10,79 m.