Švėkšnos moksleivės dalyvavo katalikiškoje stovykloje

katalikiskaJubiliejinė katalikiška vaikų stovykla ,,Pirmyn su Pranciškumi“ šiemet vyko Joniškio dekanate, Žagarėje. Stovykloje dalyvavo ir Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijos moksleivės Viltė Stonytė, Austėja Daukšytė, Ernesta Klumbytė, Kamilė ir Elinga Būdvytytės bei Morta Matuizaitė.

Stovyklą organizavo kunigas Eduardas Semaška ir švč. Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaitės vienuolės. Kiekviena stovyklos diena buvo įprasminta malda, pagarba, dėkingumu. Vaikai mokėsi, kad kryžiaus ženklą reikia atlikti pagarbiai, prisimenant, kad Dievas tave visada mato ir myli tokį, koks esi, kad visa kas gera, kyla iš Kūrėjo. Grupių vadovai skatino pagalvoti apie rytojaus dieną: ko lauki ir ko bijai, kur reikės būti teisingu, protingu, tvirtu ir susivaldančiu. Vaikai išmoko Popiežiaus Pranciškaus 5 pirštų maldą. Buvo įdomu sužinoti, kas Nykštys – esantis arčiausiai mūsų, skatina melstis už tuos, kurie yra šalia mūsų. Smilius primena pasimelsti už tuos, kurie rūpinasi kitais, moko ir gydo. Didysis pirštas primena mūsų lyderius, jiems ypač reikia Dievo vedimo, o bevardis – bet kuris fortepijono mokytojas pasakys, kad tai silpniausias pirštas, jis skatina melstis už silpnuosius, kuriuos kamuoja ligos ar vargai. Taip pat maldoje reikėtų prisiminti šeimas, kad jose netrūktų meilės, tarpusavio pagarbos ir kantrybės.

Mažylis – mažiausias pirštas, būtent tokie mes esme prieš Dievo didybę, tad kai jau būsime pasimeldę už kitus, pasimelskime ir už save, už tai, kad Dievas saugotų nuo puikybės ir padėtų atskirti poreikius nuo įnorių.

Pasibaigus stovyklai, visi dalyviai gavo diplomus sėkmingai baigus stovyklą.