Švėkšnos skautų pavasario darbai: Biblijos konkursas ir pagalba močiutei

1 sveksnos_gimnazija_skautaiLietuvos katechetikos centras ir Lietuvos Biblijos draugija, bendradarbiaudami su Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija bei Bernardinai.lt, jau penktus metus organizuoja konkursą – „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai“.

Jame dalyvavo ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos penktokai – skautai.

Vaikai, ruošdamiesi konkursui, skaitė Senąjį ir Naująjį Testamentus.  Daug ką sužinojusi ir paruošusi nuotaikingą prisistatymą, komanda, kurią sudarė Titas Žemgulis, Mantė Šneideraitytė, Odeta Grygalauskaitė, Raminta Jėgerytė, Greta Vanagaitė ir Milda Šerpetauskaitė, su nuostabia palaikymo grupe išvyko į Kretingoje rengiamą konkursą.

Konkurse dalyvavo Švėkšnos, Kretingos, Salantų ir Klaipėdos penktokai.  Renginys buvo nuotaikingas, bet reikalaujantis daug žinių ir išmonės. Po didelių pastangų laimėjo draugystė. Švėkšniškių komanda pripažinta drąsiausia.2 sveksnos_gimnazija_skautai

Po konkurso mokiniai aplankė Pranciškonų vienuolyną, bendravo su vienuolėmis pranciškonėmis, aplankė Kretingos bažnyčią. Pilni įspūdžių ir dėkodami tikybos vyr. mokytojai Violetai Stonienei už paruošimą konkursui, grįžo namo.

Vienas iš skautijos punktų yra atlikti gerąjį darbelį. Net 14 Švėkšnos skautų išskubėjo jo atlikti gegužės 1-osios rytą. Kas su karučiais, kas tiesiog pilnais glėbiais kibo į didžiulę malkų krūvą, ir net nepastebėjo, kaip mažos rankos ją  įveikė.

Padėję vienai močiutei sutvarkyti malkas, sustoję ratu ir susikibę į brolišką – skautišką ratą sukalbėjo maldą. Pasivaišino močiutės vaišėmis, aptarė ateities planus ir išsiskirstė laukdami kitų sueigų.