Švenčių laukimas: nykštuko kepurėlės ant gandrų ir 13 metrų eglė

egleBene ilgiausiai Lietuvoje eglės įžiebimo laukia šilutiškiai. Šiandien, penktadienį, 17.30 valandą 13 metrų aukščio žaliaskarė pagaliau šventiškai nušvis.

Bet jau nuo 14 valandos visi kviečiami prie Šilutės kultūros ir pramogų centro ir H.Šojaus dvaro apžiūrėti eglučių alėją, papuošti eglutę krašto tradicijas įprasminančiais žaislais, aplankyti kalėdinę mugę, išsiųsti kalėdiniu paštu laišką Kalėdų Seneliui, susipažinti su stebuklų šalimi – Triušlandija.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus buvo leptelėjęs, kad dėl drėgmės į miškus sunku įvažiuoti, todėl, galbūt, teks puošti pušį. Jo būgštavimai nepasitvirtino – miestui 45 metų tradicinį kalėdinį medį padovanojo Usėnuose registruota pašarų ruošimo bendrovė „Goldengrass“.

Visą savaitę žaislus ant sidabrinės eglės kabino seniūnijos darbininkai. Pasak seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, šiemet ant eglės bus daugiau mėlynos spalvos lempučių. Tradiciškai „Šilutės butų ūkis“ iliuminuos geltonąjį tiltą. Šiemet sumanyta šviečiančiomis girliandomis apnarplioti ir medį prie tilto. Jis bus matomas iš visų pusių.

Originaliais meniniais akcentais miestą puošiantys Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus moksleiviai žiemiškai aprengs prie tilto rymančius gandrus – ant galvų užmaus kepures.

Žiemiškomis baltosiomis eilėmis dalijasi šilutiškis poetas Marijus Budraitis:

„Sniegas – tarytum vaikystės sielos atlaidai su geometriškai nepriekaištingomis snaigėmis, ieškančiomis nusileidimo plokštumos ant tobulai nuvalytų ir blizgančių lūpų…

Širdies kalėdinės nuojautos kalendorius bando sudėlioti visų artimiausių žmonių eglučių kontūrus, kad tik kažko nepamirštume, nes mūsų dovanos turi vieną silpnybę – pasiklysti laike, prasilenkti su adresatais…

Ar visada į meilę ar pyktį atsakome tuo pačiu? Ar kitų klaidas dengiame savo klaidomis?..

Mūsų metų tiesioji nusimato be jokių staigmenų – ar jaustis ramiai būtų pernelyg lengvabūdiška?..

Visos šios dienos mintys prasideda ir baigiasi sniegu…“