Šventę pasitiko išaiškinę daugiausiai nusikaltimų

© silutesnaujienos.ltDaugiausiai išaiškintų nusikaltimų iš visų šalies rajonų – su tokiu pasiekimu profesinę šventę pasitiko Šilutės policijos pareigūnai.

Penktadienį minėdami profesinę šventę, jie priiminėjo rajono vadovų, Seimo narių, savo rėmėjų, kolegų, moksleivių ir net nuolat juos „tarkuojančios“ žiniasklaidos atstovų sveikinimus, pagerbė geriausiai dirbančius kolegas.

Kalbėta ne tik apie tai, kas gražu, bet ir apie problemas: vis retėjančias policininkų gretas, didėjantį darbo krūvį ir mažėjantį finansavimą.
Rezonansinių nusikaltimų išvengta

Policijos komisariato viršininkas Stasys Mickevičius sveikinimus saviškiams pradėjo palinkėjimu būti tolerantiškiems, visada atsižvelgti į konkretaus žmogaus situaciją ir tik kraštutiniu atveju būti nepopuliariems ir bausti.

Juk, kaip bežiūrėsi, pareigą vykdyti reikia, kad tie patys žmonės vėliau galėtų pasakyti, jog policija yra tikras jų sargas ir saugumo garantas.

„Susumavę rezultatus matome, kad turime teisę švęsti“, – sakė viršininkas. Anot jo, šių metų rezultatai rodo, kad nors masinių švenčių padaugėjo ir mieste, ir visose seniūnijose, didelių ekscesų ir rezonansinių nusikaltimų išvengta. Prie to nemažai prisidėjo policijos rėmėjai, veteranai, bet labiausiai viršininkas akcentavo pareigūnų indėlį.

Savo kalboje S.Mickevičius minėjo, jog sunki ne tik materialinė Lietuvos policijos padėtis, bet, lyg to būtų negana, dar ir jos gretos kasmet retėja. Štai dar neseniai Šilutės r. PK dirbo daugiau nei 200 pareigūnų, o šiandien beliko tik kiek daugiau nei 100. O nusikaltimų nemažėja, tad darbo krūvis auga.

Pasidžiaugė viršininkas ir Savivaldybės pagalba, nes lėšų prevencijos programoms, kurui ir automobilių remontui skiriama kasmet.

© silutesnaujienos.ltŠilutės r. policijos komisariato viršininko S.Mickevičiaus padėka policijos rėmėjui K.Savickui. / © silutesnaujienos.lt© silutesnaujienos.lt

Kai kur komisariatai jau uždaromi

Atstovė ryšiams su visuomene Nerija Ropienė perskaitė šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą. „Jūsų pastangomis gyvenimas šalyje kasmet tampa saugesnis“, – konstatavo šalies vadovė. Kartu ji priminė, jog Angelų sargų vardas tai ir didelė atsakomybė bei įpareigojimas.

Viršininko padėka už puikius darbo rezultatus šiemet skirta Viešosios policijos Migracijos poskyrio specialistei Vidai Daučienei.

Padėkota ir nuolatiniams policijos rėmėjams Kęstučiui Savickui, Romui Sinkevičiui bei Steponui Papieviui, moksleivių padėka atiteko Jūratei Kaktienei.

Seimo narys Kęstas Komskis pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra vis saugiau gyventi ir kad jam niekada netenka girdėti skundų dėl Šilutės policijos darbo, nors mūsų rajono specifika kiek kitokia nei kitų. Todėl čionykščiams pareigūnams tenka tampriai bendradarbiauti su kitomis žinybomis.

Seimo narys pranešė ir blogą žinią, kad kai kuriuose rajonuose policjos komisariatai jau uždaromi.

Seimūnas taip pat atvyko su dovanomis geriausiems pareigūnams – Kelių policijos poskyrio vadui Gintautui Armonui, vyr. tyrėjui Petrui Čepauskui ir tyrėjui Edmundui Grikšui.

Prokuroras akcentavo gerus rezultatus

Rajono meras Virgilijus Pozingis pastebėjo mūsų policininkų profesionalumą, nes dažnai girdi svečių atsiliepimus, jog „Šilutėje yra tvarka“. Meras pasižadėjo, jog Savivaldybė ir toliau vykdys savo įsipareigojimus angelams sargams.

Prokuratūros vadovas Rimvydas Kurpavičius taip pat akcentavo gerus rezultatus. Anot jo, per 9 šių metų mėnesius Šilutės r. PK išaiškino tiek nusikaltimų, kiek pernai per visus metus. Bet prokuroras atkreipė dėmesį, jog dar daugiau dėmesio reikėtų skirti narkotikų prekybos byloms ir plėšimams bei vagystėms.

Prokurorai suskaičiavo, jog 10 proc. visų nusikaltimų įvykdoma dėl pačių žmonių patiklumo. Tad, anot R.Kurpavičiaus, jei pareigūnai sugebėtų prisibelsti į žmonių sąmonę ir išmokytų budrumo, policija turėtų 10-čia proc. mažiau darbo.

Kolegas sveikino Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Valstybės sienos apsaugos pareigūnai, advokatai, linkėję garbingai išgyventi šį ekonomiškai sunkų laikotarpį.