Šventėje „Grajikit, Bikavos žiogeliai“ – trenksmas su atnaujinta galia

GRAJIKIT BIKAVOS ZIOGELIAI 2Šilutės rajono pakraštyje – Bikavėnuose, kur susipina Šilutės, Šilalės ir Tauragės savivaldybių keliai, šeštadienį su geros nuotaikos trenksmu vėl atnaujinta šiame krašte ypač pamėgta šventė „Grajikit, Bikavos žiogeliai“.

Šventė, kaip jau įprasta, prasidėjo kolektyvų ir garbingiausių svečių pasivažinėjimu po Bikavėnus ir kelione į gyvenvietės pakraštyje esančią koplyčią. Joje klebonas Dainoras Židackas aukojo šv. Mišias šv. Roko atlaidų proga ir palinkėjo visiems Dievo palaimos bei linksmos šventės.

Šventė – po metų pertraukos

Praėjusią vasarą šventės Bikavėnuose nebuvo, nes visus metus vyko Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro ir Bikavėnų kaimo bendruomenės pastato rekonstrukcijos darbai. Pasak centro direktorės Marytės Eugenijos Matevičienės, todėl šiemet šventė atgimė su nauja galia.
GRAJIKIT BIKAVOS ZIOGELIAI 3
M.Matevičienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad koncertuoti pakviesti patys stipriausi etnokultūros ir kaimiškos muzikos kolektyvai: jaunimo muzikos grupė „Karčemėlė“ (vadovas Vygantas Stoškus), Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas), Žemaičių Naumiesčio kaimiškos muzikos kapela „Žaliakalnis“ (vadovas Valerijonas Krutikovas) ir Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna“ (Asta Sapetkienė) bei Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“ (vadovas Kazys Budrys, ir vokalinis moterų ansamblis „Žolyna“ (vadovė Gražina Dirgėlienė).

Egzotiškiausiu akcentu tapo jau nebe pirmą kartą Bikavėnuose koncertavęs rusų ansamblis „Slavianskij krug“, kuris atvyko iš Sovetsko miesto. Slaviško temperamento uždegantys šokiai ir dainos sukėlė ovacijų bangas.

Turi Roką ir stipruolių

Šventės dalyviai aplodismentais pasveikino devynmetį Roką, kuris su seneliais ir artimaisiais atvyko iš Lolytėlės kaimo. Šventės vedėja Vaida Galinskienė yra įsitikinusi, kad Rokų Bikavėnuose ir jų apylinkėse yra daugiau, tik jie nedrąsūs. Rokui Šliogeriui ji padovanojo dvi dovanėles – už vardą ir už drąsą.

V.Galinskienės organizuotose varžybose išaiškintas ir stipriausias Bikavėnų vyras. Tokį titulą šiemet gavo Paulius Ežerinskis, kuris pilną bulvių krepšį pakėlė 97 kartus.

GRAJIKIT BIKAVOS ZIOGELIAI 8V.Galinskienė kiekvienam svečiui, pakviestam į sceną pasveikinti bikavėniškių, dalijo atminimo dovanėles.
Atostogaujanti rajono merė Daiva Žebelienė, pasak M.Matevičienės, Bikavėnuose yra ypatingas svečias. Su ja bikavėniškiai susipažino dar tuomet, kai ji buvo UAB „Toluta“ direktorė ir kai ši įmonė gavo užsakymą rekonstruoti etnokultūros centrą.
Seimo narys Remigijus Žemaitaitis prisipažino, kad kontroliuoja, ar laiku centro darbuotojai susirenka į darbą: dažnai važinėja į Šilalę ir mato, ar šviečia centro langai.

Kraštietis Pranas Budrius, šventės „Grajikit, Bikavos žiogeliai“ pavadinimo autorius ir tautinės kultūros puoselėtojas, džiaugėsi, kad kiekvieną kartą šventėje mato vis daugiau žmonių. Jis mano, kad tokia vasaros šventė yra labai reikalinga kraštiečiams, giminaičiams susitikti, pabendrauti. Jis dėkojo M.E.Matevičienei už išpuoselėtą šventę ir už išugdytą didelį būrį kaimo kultūros talkininkų.

Fejerverkai, koncertas ir tylioji diskotekaGRAJIKIT BIKAVOS ZIOGELIAI

Sena bikavėniškių vasaros šventės tradicija – su trenksmu ir fejerverkais gretimų apylinkių žmonėms parodyti, kur yra šventės vieta. UAB „Egmina“ savininkai Česlovas Barauskas ir Remigijus Baltutis, kaip visuomet, pasirūpino, jog šventėje sužibėtų fejerverkai.

Vakaro koncertui ir šokiams buvo pakviesti „Pusbroliai Aliukai ir sesutė“. Kitokios muzikos mėgėjai, norintys pasidūkti diskotekos ritmu, rinkosi į Rusnės tyliąją diskoteką. Daugeliui nuostabą kėlė tai, kad abu renginiai, vykstantys vienu metu ir greta, vienas kitam netrukdė.

Šventė baigėsi padėkomis rėmėjams. M.E.Matevičienė išskirtinai dėkojo Bikavėnų krašto ūkininkams, kurių kiekvienais metais vis daugiau įsilieja į šventės finansinių rėmėjų sąrašą.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus šventės dalyviams ir svečiams padovanojo didžiulį tortą.