Šventinis Žemaičių Naumiesčio gimnazijos jubiliejaus ženklas

2021-jieji metai Žemaičių Naumiesčio gimnazijai ypatingi: liepos 1 d. sukako 100 metų nuo mokyklos įkūrimo.

Jubiliejinis šventimas dėl beveik iki mokslo metų pabaigos trukusių pandeminių apribojimų, buvo nukeltas rudeniui. Bet čia vėl padėtis ėmė prastėti ir spalio pabaigoje suplanuotos šventės nebeliko. Nežiūrint to – 100 metų mokyklos gyvavimo ženklas liks. Jį sukūrė bei padarė šios gimnazijos technologijų, piešimo ir braižybos mokytojas Edmundas Naujokas.

Tai šventinis iš ąžuolo sukurtas suoliukas, Mokslo ir žinių dieną – rugsėjo 1-ąją pristatytas gimnazijos bendruomenei. Jis priešais mokyklą, todėl visų aiškiai matomas. Ir jau spėtas pamėgti – pakvėpuoti grynu oru per pertraukas išėję mokiniai mėgsta ant jo sėdėti.

E. Naujokas minėjo, kad sukurti tokį atminimo ženklą mintis kilo jam ir mokyklos vadovybei. Idėja pamažu rutuliojosi ir vasaros pradžioje darbai prasidėjo. Pandemija mokytojui sutrukdė šį darbą daryti kartu su mokiniais, nors tokių smalsuolių vis tik atsirado.

Ilgametę patirtį technologijų (anksčiau vadintų „darbais“) mokytojas savo mokinius nuo mažumės ugdo kūrybiškai – visi programiniai mokinių darbai turi būti ne tik techniškai teisingai padaryti, bet būti ir meniški bei turėti praktinę paskirtį. Tai nelieka nepastebėta – Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokinių darbai keturis kartus tapo respublikinės Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso Vilniuje „Sidabro vainikėlis“ nugalėtojais, šešis kartus atrankiniame šio konkurso ture Tauragėje – prizininkais.

Mokytojas E. Naujokas ir pats šauniai kuria: jo medinė skulptūra puošia ir primena Juknaičių apylinkių išnykusius kaimus, Bikavėnuose stovi Lietuvos 100-mečiui jo sukurtas stogastulpis, Katyčiuose – angelas, nemažai padaryta ir smulkesnių darbų. Tad naujas netradicinis jo kurtas paminklas – ženklas primins šios mokyklos jubiliejų.