Švyturių sąšauka Ventėje simbolizavo lietuvių vienybę su Ukraina

Tokios žmonių jūros, kokia susirinko Kovo 11-ąją į Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimą „Laisvės švyturiai negęsta!“, Ventės ragas dar niekada savo istorijoje nematė. Ir dar niekada Tautiška giesmė nebuvo taip masiškai skambėjusi šioje vietoje.

Įžiebtas Ventės švyturys nuo šiol švies nuolat, tai suderinta su Vidaus vandens kelių direkcija.
Akcijos metu įžiebtas bent 15 metų neveikiantis Ventės rago švyturys – švyturio Gyvačių saloje pusbrolis, ir įžiebtas ne laikinai, o ilgam. Ir ne šiaip įžiebtas: švęsdami savo Nepriklausomybės atkūrimą Šilutės krašto žmonės taip originaliai prisidėjo prie rusų okupantų deginamos Ukrainos palaikymo.

Originali Ventės rago švyturio įžiebimo akcija pritraukė šimtus ne tik pamario gyventojų. Žmonių atvyko tiek daug, kad visos pakelės buvo užstatytos automobiliais. Visus atvykstančius džiugino virš marių dangų nuspalvinusi neapsakomo grožio vakaro žara. Nešini Lietuvos Trispalvėmis, pasipuošę tautine atributika visi laukė iškilmingo švyturio įžiebimo.

Renginio svečius sveikino Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys, kraštietis Zigmantas Balčytis, klaipėdietis žurnalistas, kraštotyrininkas ir gamtininkas Denisas Nikitenka, inžinierius Tomas Jačionis.

Į originalų Kovo 11-osios minėjimą Ventėje suvažiavo tūkstančiai žmonių.
Renginio vedėjas Marijus Budraitis perskaitė sveikinimą, kurį iš kito Kuršių marių kranto atsiuntė Neringos meras Darius Jasaitis. Pasak jo, abiejų švyturių šviesa simbolizuoja visų mūsų viltį ir vienybę su Ukraina.

„Sveikinu su gražia švente ir kartu kviečiu išreikšti pagarbą savo šalyje kovojantiems ukrainiečiams. Padėkime jiems, priimkime pabėgėlius, visokeriopai padėkime, nes šiandien jų šalis kaunasi taip pat ir už mūsų visų laisvę“, – teigė D. Jasaitis.

Prieš įžiebiant Ventės švyturį, sugiedojus Lietuvos himną paminėta Kovo 11-oji, po to tylos minute pagerbti žuvę su rusų okupantais kovojantys Ukrainos kariai. Renginio dalyviai pamatė teatralizuotą choreografinę kompoziciją, kurioje šioniškių tarme pasakojama istorija apie Kuršių marias, du jų krantus ir jų draugystę, laukiančias krante moteris, apie žvejus, pasiklystančius ir ne visada randančius kelią namo.  Ventės švyturys buvo apšviestas šviesų instaliacija, dominuojant Trispalvės ir Ukrainos vėliavų spalvoms, surengtas įspūdingas ugnies šou.

Visi susirinkusieji puikiai suprato, jog ši šventė – jau kitokia, jog broliškai ukrainiečių tautai kovojant dėl savo laisvės mes ją jau turime. Dauguma jų sakė, kad karas Ukrainoje privertė labiau branginti iškovotą nepriklausomybę, didžiuotis ja ir saugoti.

Nuo šiol Ventės švyturys nebeužges ir švies nuolat, tai suderinta su VĮ Vidaus vandens kelių direkcija. Tuo tarpu Nidos švytuoklinė lempa bus įjungiama tik tam tikromis progomis.

„Džiaugiuosi, kad Kovo 11-ąją atvykome su šeima švęsti Ventės rage. Puiki idėja įžiebti švyturį ir pagalvoti apie tą skambią frazę, nuskriejusią iš Gyvačių salos, tapusią savotišku ženklu, kai nori pasakyti, ką manai apie Rusijos pradėtą karą. Šventė – netikėtai įspūdinga, nemanėme, kad bus taip gražu“ – „Šilutės naujienoms“ sakė šilutiškė, Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos moksleivė Lukrecija.