Šylių šventėje pagarbinti vaikus nešantys gandrai (foto)

syliai vaikaiDainininkė Giulija susirinkusiesiems į Šylių šventę „Gandrų dovanos“ sakė, jog nenuostabu, kad ši šventė vyksta būtent čia. Bevažiuodama į koncertą, pievose ji matė būrius gandrų. Tai dainininkei sukėlė nuostabą, nes gimtajame Kaune šių paukščių taip gausiai varlinėjančių nepamatysi.

Gandrai šyliškiams atnešė pačių svarbiausių dovanų – vaikų, kuriuos bendruomenė, kaip ir kasmet, pagerbė bei pasidžiaugė, kad šeimos kuriasi kaimiškoje vietovėje.

Daugiau nei 12 metų Šyliuose vyksta šventė, kurią sugalvojo ir organizuoti pradėjo buvusi bendruomenės pirmininkė Virginija Saveljevienė. Idėja – prieš išskrendant gandrams per metus gimusius vaikus įtraukti į bendruomenę. Deja, naujagimių kasmet mažėja. Prieš dešimtmetį yra buvę ir 12 kūdikių, o šiemet – tik penki.

„Jaunimo mažėja, bet tuo pačiu džiaugiamės, kad jų yra ir šventę galime organizuoti“, – sakė bendruomenės pirmininkas Arūnas Uselis. Pasak jo, kaimiškoje vietovėje gyvena ir vaikus augina tie, kurie nuo seno prisirišę prie tėvų žemės. Šeimos remontuoja senas trobas, gauna tėvų palikimą ir įsikuria.
syliai sodybos
Šylių bendruomenė „Švylys“ apima ne tik Šylius, bet ir aplinkinius kaimus: Juškaičių, Meškinės, Šilgalių, Šiaudėnų. Pats pirmininkas gyvena Šilgaliuose, kur kaimynystėje būstą įsigijo jauna šeima iš Gargždų. Pirmininkas giria naujakurius ir pasakoja, kad kaimynai gražiai tvarkosi, puošia sodybą meniniais akcentais, inkilais ir yra pavyzdys aplinkiniams. „Ir mes kaime turim ką pasižiūrėti, ir jie iš mūsų mokosi, kaip gyventi kaime“, – sako Arūnas.

Pirmininko manymu, į kaimą grįžta tie, kurie pavargsta nuo miesto šurmulio, pasiilgsta gamtos, nori laisvės. Čia gali pasidėti ką nors kieme ir žinoti, kad niekas nepaims. A.Uselis sakė, jog bendruomenė, kiek įmanoma nori palaikyti savo kraštą, ir yra įsitikinęs, kad čia gyventi – ne prasčiau nei kitur.

Simboliškomis dovanomis – pirmaisiais darbo įrankiais apdovanoti 5 naujagimiai ir jų tėvai: Virginija ir Juozas Šiaudvyčiai ir sūnelis Matas, Virginija ir Vaidas Mockai ir sūnelis Edgaras, Asta ir Ričardas Eidėnai ir sūnus Ugnius, Jūratė ir Aironas Toliušiai su dukryte Aiste, Meilė ir Nerijus Bastakiai su dukryte Guoda.

Nominacija „Gražiausia sodyba 2012“ atiteko Aldonai ir Petrui Žvirbliams, norminacija „Tvarkingiausia ūkininko sodyba 2012“ – Almai ir Eugenijui Kuzams. Padėkos raštas įteiktas gražiai besitvarkantiems naujakuriams – Laimai ir Rimui Balčiauskams.

Gardamo seniūnas Tomas Balčytis džiaugėsi bendruomenės aktyvumu ir dėkojo visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo. Gausiai susirinkę žiūrovai klausėsi Giulijos ir grupės „Pikaso“ koncertų, varžėsi žaismingose rungtyse, gardžiavosi šiurpa ir šildėsi prie naktį įžiebto laužo.

Galerija:

joomplu:6645