Šyšoje sutūpę kirai pasirengę nepakilti visą vasarą

DSC 0054Užpernai – tarsi iš istorijos tolumų į Šilutę sugrįžę baltakūniai senbuviai. Pernai – prie Geltonojo tilto sustojęs gigantiškų gandrų būrelis. Šiemet – nieko nebijantys raudonsnapiai kirai, pasirengę nuo Šyšos vandens nepakilti visą vasarą.

Tai – žavios ir netikėtos Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių ir mokytojų sukurtos  instaliacijos, kasmet prieš miesto gimtadienį nudžiuginančios miestelėnus ir svečius.

„Dailiokai“ prisipažįsta, kad daug metų dailės mokykla bandė įveikti Šyšą, buvo įvairių bandymų, ir pagaliau ji nusileido: jaunųjų dailininkių Astos Petravičiūtės, Dovilės Baubkutės ir Paulinos Balnytės sukurti kirai ilgam sutūpė Šyšos vagoje, prie H.Šojaus dvaro komplekso.

Dabar trečiąją Dailės skyriaus klasę lankančios menininkės – ir pernykščių „Gandrų“ autorės. Ši įspūdinga kompozicija, atlaikiusi ir vasaros vėtras, ir sniego pūgas, ir šalčius, deja, praėjusią savaitę dingo nuo Šyšos pakrantės. Visi tuos gandrus įsimylėję šilutiškiai, aišku, nusivylė, net skambino į Meno mokyklą ir reiškė pretenzijas, kad gandrų nebeliko, kad nebegalės jais pasidžiaugti su vaikais, kad dar planavo su šeimynykščiais ar svečiais nusifotografuoti prie jų…

Menininkai sako, kad gandrų kompozicija išstovėjo net ilgiau, nei jie planavo, išgyveno net žiemą. Juos jau reikėjo remontuoti, nes keli užkliuvo statybininkams, tiesiantiems šaligatvį. Be to, tame gandrų kampelyje atsirado dar viena skulptūra – „Žuvis“, tad mažoje erdvėje keliems akcentams sunku konkuruoti. Gandrai pasidavė…SG104805

Dailės mokytojas Andrius Sirtautas sako, kad trys geriausiai išsilaikę gandrai bus atnaujinti ir persikels į Rusnę. Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė skyrė lėšų jų remontui ir turi viziją, kur jie galėtų papuošti garsiąją mūsų salą.

O jaunieji dailininkai šilutiškiams suskubo pristatyti naują kūrinį – kirus.

Autorės, padedamos draugių Urtės ir Martynos bei mokytojo Andriaus, kirus gamino iš putų polistirolo, pridėjo medinius snapelius, padekoruotus raudonais akriliniais dažais. 15 raudonsnapių sutūpė ant vandenyje įkaltų polių.

Jiems medžius pjovė, žievino Rokas, Justinas ir Eimantas. Penktadienį Šilutės baidarininkai paskolino valtelę ir per gerą pusvalandį visas vyriškas mokyklos personalas sukalė polius.

„Tikimės gamtos stichijos nenuvers ir šie paukšteliai džiugins visą vasarą“, – sako „dailiokai“, pirmadienį ketinantys baltasparnių būrelį papildyti dar 9 kirais, kurie sutūps arčiau Geltonojo tilto.