Taip ir nepaaiškėjo, kas pateks į kitą atkrintamųjų etapą

krepsinis f„Šilutės“ vyrų krepšinio komanda dėl kelialapio į atkrentamąsias rungtynes eina nelengvą kelią. Trenerio Arvydo Straupio vadovaujama komanda įrodė, kad yra stipri ir verta šio kelialapio, tačiau koją kiša ir kurioziški atsitiktinumai.

Nors trečiose rungtynėse namuose „Šilutė“ nusileido „Žalgiriui-2“, bet išvykoje įveikė šią komandą dviženkle persvara.

Tarpusavio rungtynių rezultatas tapo 2:2, tad viską lemti turėjo mačas Šilutės krepšinio salėje, palaikant gausiam sirgalių būriui.

Bet nugalėtojų išaiškinti nepavyko, nes po E.Sosnovskio dėjimo į krepšį subyrėjo lenta…

Šilutiškiai džiugino sirgalius

Trečiasis susitikimas tarp „Šilutės“ ir „Žalgirio-2“ buvo įdomus ir intriguojantis. Krepšininkai kovojo iki pat finalinės sirenos, jų veiduose matėsi nuovargis, bet akyse spindėjo noras laimėti.

Nuo pirmųjų kėlinio sekundžių mūsų gynėjai ir puolėjai puikiai atliko savo darbą. Evaldas Šaulys iš varžovų atiminėjo kamuolius ir sirgalius džiugino gražiais dėjimais į varžovų krepšį. Tikra žvaigždžių diena Šilutėje!

Turbūt puikiu žaidimu E.Šaulys norėjo atsidėkoti sirgaliams, kurie atėjo palaikyti komandos bei turėjo plakatą su užrašu „Efka, su gimtadieniu“. Tądien Evaldas šventė 21-ąjį gimtadienį, tad pergalė jam būtų buvusi geriausia dovana.

krepsinis nkl keicia lentaAntro kėlinio pabaigoje rezultatas buvo apylygis. E.Šaulys, vėl perėmęs kamuolį, atliko nuostabų dėjimą per nugarą. Salėje užvirė aistros, ir noras siekti pergalės dar padidėjo. Po tokio puolimo „Žalgirio-2“ treneris Tomas Masiulis buvo priverstas imti minutės pertraukėlę, kad atstatyti savo komandos pusiausvyrą. Pasibaigus antram kėliniui vos tašku pirmavo mūsų komanda – 37:36.

Teisėjai profesionalumu nepasižymėjo

Šilutiškiai ir toliau iš visų jėgų kovojo, bet žaisti buvo sunku, nes teisėjai švilpė ir dėl nebūtų pražangų. Sirgaliai piktinosi teisėjų asociacijos keistu sprendimu tokioms svarbioms varžyboms du iš trijų teisėjų paskirti kauniečius. Negana to, ir rungtynių komisaras buvo iš Kauno…

Dėl teisėjavimo diskusijų netrūko ir po rungtynių. Šilutės krepšinio klubo „Facebook“ paskyra mirgėjo nuo rungtynių įrašų, kuriuose akivaizdžiai matosi teisėjų klaidos, neteisingai skiriamos pražangos ar neįskaityti 3 taškai su pražanga.

Likus beveik minutei iki finalinės sirenos, rezultatas buvo 72:76 kauniečių naudai. Gavęs kamuolį nuo tritaškių linijos metė Arnas Kazlauskas. Teisėjo švilpukas pasigirdo, kai kamuolys buvo ore. Trys taškai!

Deja, teisėjas rodo, kad varžovas prasižengė ir taškai neįskaitomi. Salėje triukšmas. Kas teisus: teisėjas, neįskaitęs taiklaus metimo, ar šilutiškiai, kurie įsitikinę, kad taškai turi būti įskaityti?

Nuomonių iki šiol sklando įvairių.

Nugalėjo kauniečiai

Pergalę rezultatu 73:79 šventė „Žalgiris-2“.

Iš šilutiškių rezultatyviausias buvo E.Šaulys: 24 taškai, 10 atkovotų kamuolių, 6 išprovokuotos pražangos bei 6 perimti kamuoliai.

17 taškų komandai pelnė kapitonas Eivydas Mološčiakas, atkovojęs 5 kamuolius bei išprovokavęs 7 pražangas.
Po 11 taškų pelnė E.Sosnovskis ir A.Kazlauskas. Edgaras atkovojo 8 kamuolius, Arnas – 2.

Išvykoje sekėsi geriau

Kovo 6 dieną „Šilutė“ išvyko tęsti aštuntfinalio kovas į Kauną, lydima 50 Šilutės sirgalių. Tokio palaikymo jokia NKL komanda neturi, ir galime didžiuotis ne tik savo krepšininkais, bet ir komandos sirgaliais.

Kaune „Šilutė“ turėjo net didesnę palaikymo komandą nei „Žalgirio-2“. Gal tai ir padėjo išlyginti serijos rezultatą – 2:2.
Šių rungtynių pradžioje mūsiškiai buvo pranašesni – po 4 minučių pirmavo 13:2. Prie šio spurto daugiausia prisidėjo 6 taškus pelnęs Vytautas Kamarūnas.

Įpusėjus ketvirčiui, „Žalgirio“ dubleriai skirtumą apmažino, bet tada 6 taškus iš eilės pelnė Nerijus Anglickis. E.Šaulys pridėjo dar du taškus, ir pirmasis kėlinys baigėsi 24:14 „Šilutės“ naudai.

Antrajame ketvirtyje vaizdas pasikeitė kardinaliai. „Žalgiris-2“ ėmėsi iniciatyvos ir sušvelnino rezultatą iki 37:33.
Po ilgosios pertraukos vėl virė atkakli kova. Po varžovo D.Tarolio dėjimo bei dar po dviejų žalgiriečių tikslių baudų metimų komandas teskyrė 1 taškas (43:44).

Bet antroje ketvirčio pusėje A.Kazlauskas ir Deividas Pukis pataikė po tolimą metimą, E.Šaulys dar pridėjo du taškus, įkraudamas kamuolį iš viršaus, ir „Šilutė“ vėl nutolo – 47:55. Trečiasis kėlinys baigėsi 49:57 mūsiškių naudai.

Lemiamą ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo itin agresyviai. Pataikytas tolimas metimas, pelnyti du taškai su pražanga. Į tokį kauniečių žaidimą mūsiškis A.Kazlauskas atsakė tritaškiu ir kiek apramino įsiaudrinusius žalgiriečius.

Kurį laiką komandas skyrė 5 taškai, bet netrukus „Šilutė“ vėl šauniai atakavo varžovų krepšį: N.Anglickis – vienas baudos metimas, D.Pukis – taiklus tolimas metimas, 4 taškus pridėjo E.Mološčiakas ir galiausiai iš viršaus įdėjo E.Sosnovskis – komandas vėl skyrė dviženklis skaičius – 57:72.

Kiek vėliau sėkmingas E.Mološčiako žaidimas dar atitolino „Šilutę“ nuo varžovų – 59:77, ir mūsiškiai laimėjo 64:84.

Rezultatyviausiai „Šilutės“ komandoje žaidė 19 taškų pelnęs ir 8 atšokusius kamuolius atkovojęs A.Kazlauskas. 17 taškų įmetė E.Mološčiakas. Dvigubu dubliu prie pergalės prisidėjo N.Anglickis: šio „centro“ sąskaitoje – 16 taškų ir 13 atkovotų kamuolių. 11 taškų pelnė V.Kamarūnas.

Kovo 8-ąją – lemiamas susitikimas

Penktosiose lemiamose NKL aštuntfinalio rungtynėse „Šilutė“ ir „Žalgirio-2“ komanda susitiko Šilutės sporto salėje. Bet dvikovoje dėl kelialapio į kitą atkrintamųjų etapą nugalėtojo taip ir nepavyko išsiaiškinti, nes subyrėjus krepšinio lentai kauniečiai atsisakė tęsti rungtynes.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, rezultatu 72:59 pirmavo šilutiškiai, ir aukštaūgis E.Sosnovskis pabandė ataką užbaigti dėjimu. Taškų mūsiškiui pelnyti nepavyko, bet dėjimo į krepšį metu sutrupėjo lenta. Iki rungtynių pabaigos buvo likusios 5 minutės ir 33 sekundės.

Salėje tapo tylu kaip bažnyčioje. Visi dairėsi vienas į kitą ir nežinojo, kas bus toliau. Pasitarę su rungtynių komisaru ir teisėjais, šilutiškiai nusprendė pakeisti lentą, o tai užtruko ilgiau nei valandą.

Dėl to Kauno komandos treneris T.Masiulis atsisakė tęsti rungtynes, ir žalgiriečiai aikštelę paliko.

Šilutiškiai dar bandė įtikinti T.Masiulį, kad viskas saugu, kad tęstų rungtynes, bet treneris griežtai atsisakė. Jis portalui Krepsinis.net aiškino, kad rungtynių netęsė baimindamasis dėl žaidėjų saugumo: „Lentą pakeitė per pusantros valandos. Buvo pažeistas ne tik laikas, bet ir saugumas. Lenta buvo pritvirtinta dviem varžtais ir susukta su viela. Pažiūrėjau, kad ten tikrai nėra saugu. Jeigu vyr. teisėjas ir komisaras sakė, jog ten buvo saugu žaisti, tuomet aš pripažįstu pralaimėjimą, bet savo žaidėjų sveikata tikrai nerizikuosiu. Jie matė, kad nespėja, tai susuko lentą su vielomis“.

Krepsinis.net kalbino ir „Šilutės“ vyr. trenerį A.Straupį. Pastarasis piktinosi T.Masiulio ir jo komandos elgesiu: „Komisaras pasakė, kad galime žaisti, bet tuomet Masiulis išėjo ir pasakė, kad nežais. Viskas buvo labai paprastai: mes pritvirtinome lentą viršuje su dviem varžtais ir gręžėme dvi skyles apačioje.

Galėjome ten pritvirtinti dar dviem varžtais, tačiau kažkas paleido gandą, kad per valandą reikia viską sutaisyti, nes kitaip bus įskaitytas techninis pralaimėjimas. Tik paskui išsiaiškinome, kad nėra tokios nuostatos. Kad būtų greičiau, mes dvi skyles su vielomis pritraukėme. Masiuliui sakėme, kad galime ir varžtus įsukti, bet jis išėjo iš salės.

Jis man sakė, kad tikrai nelauks, nes jo žaidėjai naktį negalės parvažiuoti namo, autobusai nevažinės. Aš būčiau tikrai žaidęs. Jeigu mes turėtume peržaisti likusias 6 minutes, aš oficialiai pareiškiu, kad savo žaidėjams neleidžiu mesti į „Žalgirio“ krepšį. Žaisime be metimų.

Laikysime kamuolį, ir nesvarbu, ar laimėsime, ar pralaimėsime. Aišku, bandysime nugalėti.  Aš savo žaidėjus auklėju kitaip. Mano darbas yra mokyti žaisti, o ne tikrinti lankus. Masiulis prieš trečią mačą Šilutėje prašė patikrinti lankus. Ne taip turėtų būti krepšinyje“.

A.Straupis patikslino: „Jeigu reikės iš naujo žaisti visas rungtynes, tuomet rungtyniausime normaliai. Bus gera treniruotė mums, nes reikia ruoštis tolimesnėms kovoms. Kuo daugiau jaunimas turi mačų, tuo geriau. Jeigu ir pralaimėsime, tai jau bus kaip pergalė. Jeigu bus tik 6 minutės, tai iš karto pasakau, kad mano krepšininkai neatakuos varžovų krepšio. Bandysime laimėti be metimų“.

NKL lygos vadovai, remdamiesi NKL nuostatais, rungtynių komisaro, vyr. teisėjo, abiejų komandų oficialiais raštais bei vaizdiniais įrodymais, nusprendė, kad aštuntfinalio rungtynės tarp „Šilutės“ ir „Žalgirio-2“  komandų turi būti peržaistos nuo pradžių tomis pačiomis sudėtimis neutralioje arenoje. Numatė rungtynių vietą ir laiką: kovo 13 dieną Radviliškio arenoje.
Tačiau ar jos įvyks, trečiadienį iki pietų dar buvo neaišku, nes „Šilutės“  komandos vadovybė pateikė apeliaciją.