Tapkite didžiausios krašto monografijos autoriais

books420-420x0Leidykla „Versmė“ nuo 1994-ųjų rengia ir leidžia mūsų šalyje ir kitur analogų neturinčią, net kelis šimtus tomų galinčią pasiekti monografijų seriją „Lietuvos valsčiai“, skiriamą Lietuvos 1000-mečiui ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Tai daugiatomis Lietuvos istorijos leidinys apie mūsų miestus ir miestelius, kaimus ir vienkiemius, apie jų kraštovaizdžio raidą bei istoriją nuo seniausių priešistorinių laikų iki mūsų dienų, kovas už nepriklausomybę, apie kultūrą, verslus, kalendorinius ir šeimos papročius, liaudies išmintį, bažnyčias, įžymius žmones, vietos šnektų ypatumus, tautines mažumas.

Dienos šviesą turėtų išvysti dr. Martyno Purvino sudarinėjama ir rengiama monografija „Šilutė. Gaideliai“.

Padėti monografijos vyriausiajam redaktoriui M.Purvinui, ieškant būsimų monografijos rengėjų, organizuojant susitikimus, iniciatyvos imasi Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai. Jie taip pat parengs ir dalį monografijos straipsnių.
Bibliotekininkai tiki, kad prie knygos rengimo prisidės krašto šviesuoliai, istorikai, literatai, švietimo ir kultūros darbuotojai, muziejininkai, kraštotyrininkai, tautodailininkai, spaudos leidėjai ir kiti mūsų kraštui neabejingi žmonės.

Koncepcijoje, kurią parengė monografijos vyriausiasis redaktorius ir sudarytojas dr. M.Purvinas, nurodyti tik svarbesni monografijos poskyriai, kuriuose galės būti po kelis ar net keliolika atskirų straipsnių. Apimtis neribojama – gali būti trumpų straipsnelių ir nemažų studijų. Temų pobūdis taip pat gali labai skirtis – nuo vieno istorinio veikėjo, apylinkėse veikusios draugijos, pramonės įmonės ar pan. aprašymo iki platesnių apžvalgų.

Monografijos sudarytojas sako, kad tiktų ir įvairių laikų atsiminimai: jei juose būtų apibūdinama Šilutė ir jos apylinkės vienu ar kitu metu, neapsiribojant vien pernelyg smulkiais ir privačiais dalykais.

Gegužės 18 dieną (penktadienį) 16.30 val. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje rengiamas susitikimas su monografijos „Šilutė. Gaideliai“ sudarytoju dr. M.Purvinu. Į susitikimą kviečiami visi norintys tapti monografijos rengėjais. Susitikime bus aptartos Klaipėdos krašto valsčių ypatybės, galima kraštotyrinių monografijų apie Šilutės apskrities valsčius sistema, pristatyta būsimos monografijos struktūra.

M.Purvino nuomone, pirmiausia bus rengiama Šilutės ir Gaidelių valsčių monografija, kartu renkant straipsnius Rusnės ir Kintų valsčių monografijoms. Tad susitikime laukiami ne tik šilutiškiai, bet ir tie, kurie turi parengę arba gali parengti medžiagą apie Rusnės ar Kintų apylinkes.

Už parengtus ir monografijoje publikuotus straipsnius bus atlyginta – vieno straipsnio autorius už darbą galės gauti didžiosios knygos egzempliorių.

Susitikimo metu šilutiškiai turės pirmenybę pasirinkti norimas straipsnių temas, pasirašyti sutartis su leidykla.

Jei Šilutėje neatsiras rašančių viena ar kita tema, tomis temomis galinčių rašyti bus ieškoma kituose miestuose.

Monografija „Šilutė. Gaideliai“ bus ne mažesnė už kitas serijos „Lietuvos valsčiai“ knygas – daugiau nei 1000 puslapių apimties, joje tilps bent 100 straipsnių.