Tarp geriausiųjų 2017 metų boksininkų ir jų trenerių – trys šilutiškiai

Geriausi silutes_boksininkai_MurauskasVasario pradžioje Lietuvos bokso federacija apdovanojo geriausius 2017 metų Lietuvos boksininkus, trenerius, teisėjus ir varžybų organizatorius.

Geriausiųjų praėjusių metų boksininkų penketuke – iš Šilutės kilęs, 2012 metais olimpinį medalį iš Londono į Lietuvą parvežęs boksininkas Evaldas Petrauskas ir jaunuoju Lietuvos bokso talentu tituluojams Vytautas Balsys.

Antrus metus iš eilės apdovanotas ir bokso treneris šilutiškis Vincas Murauskas.

Tarp geriausių – trys šilutiškiai

„2017 metai Lietuvos boksui buvo gan sėkmingi. Europos suaugusiųjų čempionate iškovotas bronzos medalis. Prizininku tapęs Evaldas Petrauskas iškovojo ir kelialapį į pasaulio čempionatą. Turime ir perspektyvaus jaunimo, kuris kone kasmet į Lietuvą parveža medalius iš Europos čempionatų. Pernai Europos jaunių vicečempionu tapo Aleksandras Trofimčiukas, prizininku Romanas Kudriavecas. Vis labiau populiarėja ir moterų boksas, mūsų merginos kovoja svarbiausiose tarptautinėse varžybose”, – Vilniuje susirinkusius šios sporto šakos atstovus sveikino Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Geriausių praėjusių metų Lietuvos boksininkų penketuke net du iš Šilutės kilę sportininkai – Evaldas Petrauskas ir Vytautas Balsys.

E.Petrauskas sužibėjo prieš 6 metus Londono olimpinėse žaidynėse. Tuomet mažai kam žinomas boksininkas iškovojo bronzos medalį. Daugeliui tai buvo staigmena. Šiemet jis – jau žinomas ir varžovams, ir žiūrovams. Evaldas ne kartą garsino Lietuvos vardą ir Europos čempionatuose. 2015 metais Bulgarijoje jis iškovojo bronzos medalį, o 2017 metais Ukrainoje – taipogi pelnė bronzą.

Iš Švėkšnos kilęs 19-metis sportininkas Vytautas neseniai portalui tv3.lt sakė, kad yra laimėjęs didžiąją dalį kovų, kuriose teko susiremti su varžovais. 19-metis sportininkas sakė, kad kiekvienai kovai stengiasi nusiteikti vienodai – nepriklausomai, koks varžovas laukia, ar kokio lygio varžybos.

„Lietuvos bokso federacija didelį dėmesį skiria trenerių ir teisėjų tobulėjimui. Pirmą kartą Lietuvoje surengti trenerių kvalifikacijos kėlimo kursai, kuriuose dalyvavo keturių šalių atstovai. Džiaugiamės, kad net 19 Lietuvos trenerių įgijo tarptautinę licenciją”, – apdovanojimų metu sakė D.Šaluga.

Tarp geriausių 2017 metų trenerių jau antrus metus iš eilės išrinktas ir šilutiškis V.Murauskas.

Treneris kaip tėvas

Kai „Šilutės naujienos” kalbino trenerį V.Murauską, jis kartu su savo auklėtiniais buvo išvykęs į Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo čempionatą Kėdainiuose.

Tokie šilutiškių įvertinimai V.Murauską be abejo džiugina. Pasak jo, tai yra visos Šilutės sporto mokyklos ir boksininkų įvertinimas – visos komandos pasiekimas. Su savo buvusiais auklėtiniais E.Petrausku ir V.Balsiu, ir kitais jis palaiko ryšius.

Būna,kad sportininkai jam skambina, klausia patarimų prieš varžybas ar šiaip nori pasikalbėti.

„Treneris yra antras tėvas, kaip nebendrausi su jais. Kaip savo vaikų, taip ir jų visą gyvenimą žinau. Kiti pradėjo nuo pirmos klasės treniruotis. Kiekvieną jų žingsnį žinau”, – atviravo V.Murauskas.

Ne vieną bokso talentą išugdęs V.Murauskas E.Petrauską treniravo apie 9 metus. „Jo brolis Arvydas, kuris jau buvo tapęs Europos bokso čempionato prizininku, atsivedė jaunesnįjį brolį į treniruotes. Tuomet jam buvo 7-eri. Evaldas išsiskyrė kovingumu nuo pirmos treniruotės. Nepaisant savo nedidelio ūgio, ėjo į priekį kaip tankas ir viską kompensavo savo tvirtu charakteriu”, – anksčiau yra sakęs treneris.

Vėliau perspektyvus jaunas sportininkas iš Šilutės išvažiavo.

V.Balsį V.Murauskas treniravo 10 metų. Treneris jį prisimena kaip darbštų sportininką. Į treniruotes Vytautas važinėdavo iš Švėkšnos, treniruočių nepraleidinėjo, nors jos būdavo du kartus per dieną. Pernai rugsėjį Vytautas įstojo mokytis į Kūno kultūros akademiją. Treneris džiaugiasi, kad trečiadienį V.Balsys iškovojo pergalę prieš baltarusį tarptautiniame turnyre. Jis didžiuojasi, kad 2016 metais Europos čempionate, jaunimo grupėje, V.Balsys užėmė antrąją vietą – vienintelis iš Lietuvos.

V.Murauskas džiaugiasi savo dabartinių sportininkų pasiekimais. Jis treniruoja ir perspektyvias merginas – Austėją Aučiūtę ir Rugilę Altaravičiūtę. Anot jo, Lietuvoje moterų boksas dar tik įsibėgėja, o kaip seksis toliau gyvenimas parodys.