Tarp Lietuvos maksimalistų – net trys šilutiškiai!

maksimalistai Lukas ArlauskasKaip kasmet, ir šiemet pavasarį buvo paskelbtas konkursas „Lietuvos Maximalistai 2015“, kuriame išrinkti net 47 laimėtojai. Maksimalistai dėl prekybos tinklo „Maxima“ įsteigtų stipendijų rungėsi mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo srityse.

Aštuonių kategorijų laureatai – mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo – visus ateinančius mokslo metus gaus 150 eurų pagrindines arba 75 eurų skatinamąsias stipendijas.

Tarp šių metų Lietuvos maksimalistų skatinamąsias stipendijas pažangumo kategorijose iškovojo net trys Šilutės moksleiviai: Vytenis Papievis iš Kintų pagrindinės mokyklos ir Lukas Arlauskas bei Martynas Šapalas – Vydūno gimnazijos gimnazistai.

Dalyvaus  ir kitąmet

Paklausus, kokiomis savybėmis turi pasižymėti moksleivis norintis dalyvauti konkurse, jaunuoliai pasakoja, jog kiekvienai sričiai reikalavimai skiriasi. Bendrieji reikalavimai yra geras mokslo metinis vidurkis ir asmeniniai pasiekimai pasirinktoje srityje. Taip pat moksleivis turi parašyti laišką konkurso organizatoriams, kuriame įrodytų, kodėl jis turėtų gauti stipendiją.

Jau ketvirtą kartą konkurse dalyvaujantis šilutiškis Lukas Arlauskas pasakoja, jog pirmą kartą dalyvauti konkurse jį paskatino lietuvių kalbos mokytoja Dalia Agintienė ir pavaduotoja ugdymui Laima Aušrienė. Šiais metais paskatinimo jis nebelaukė, iš anksto žinojo, jog konkurse dalyvaus ir vėl. Trejus metus iš eilės dalyvavęs kūrybos ir meno srityje, šiemet Lukas nusprendė save išbandyti pažangumo srityje, ir šis sprendimas jo nenuvylė.

Lukas laisvalaikiu mėgsta skaityti knygas, kurti apysakas bei domisi kompiuterių mokslu, taip pat papildomai mokosi fizikos mokykloje „Fotonas“. Baigęs mokyklą jis svajoja studijuoti Kauno technikos universitete, programų sistemas.

Priešingai nei Lukas, mažame Kintų miestelyje gyvenantis V.Papievis konkurse dalyvavo pirmą kartą ir tikisi, jog ne paskutinį. Jį pastūmėjo Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė bei klasės auklėtojas Pranciškus Viršilas.maksimalistai Vytenis Papievis

16-metis Vytenis sako, jog veiklos jam tikrai netrūksta. Jis yra mokyklos tarybos pirmininkas, jau baigė Dailės mokyklą ir šiuo metu mėgėjų skyriuje mokosi groti pianinu, lanko dainavimo bei tinklinio būrelius. Turėdamas daug užsiėmimų Vytenis pirmąją vietą skiria mokslams, tačiau neslepia, jog neatsiriboja ir nuo facebook’o.

Abu vaikinai teigia, jog kitais metais ir vėl dalyvaus šiame konkurse.

Vydūnietis M.Šapalas – tiksliųjų ir gamtos mokslų žinovas, gilinasi į matematiką, fiziką, informatiką, chemiją, geografiją. Yra daugelio rajoninių ir respublikinių mokslinių konkursų, čempionatų ir olimpiadų prizininkas ir nugalėtojas. Labai užimto Martyno „Šilutės naujienoms“ pakalbinti nepavyko.

Žino, kur išleis pinigus

Vilniuje apdovanojimų dieną konkurso laureatams buvo surengta graži šventė. Jos metu organizuota ekskursija po Vilnių, Vilniaus universitetą, Televizijos bokštą, kuriame laimėtojų laukė „Virtuvės mitų griovėjai“, taip pat laureatams teko gaminti aitvarus, jie apsilankė Operos ir baleto teatro rūmuose. Vėliau visi dalyviai sutikti baigiamajame renginyje, Vilniaus universiteto botanikos sode, kur įteikti diplomai bei laukė gardžios „MAXIMA“ vaišės.

Lukui didelį įspūdį paliko renginyje dalyvavęs lenktynininkas Benediktas Vanagas. „O kadangi Vytenis vėlavo ir atvyko tik į ceremonijos pabaigą, tai jį labiausiai nustebino milžiniškas tortas“, – juokauja pats Vytenis.

Abu jaunuoliai sako, jog labai džiaugiasi laimėjimu ir jau žino, kur išleis laimėtus pinigus. Lukas stipendiją žada panaudoti savo penktajai autorinei knygutei išleisti, o Vytenis pinigus taupys kalbų kursams, nes nori išvykti į užsienį pagal mainų programą.