Tarptautinė moters diena – su gėlėmis iš socialdemokratų rankų

 DSC 0866Tarptautinė moters diena – kovo 8-oji – kai kam dar kelia abejonių: šventinė tai diena ar tik sovietmečiu išpuoselėtos šventės reliktas.

Šilutės rajono socialdemokratai Algirdas Balčytis, Algis Bekeris, Alfonsas Vanagas ir Kostas Girčius neabejoja šiosKOVO 8 2 atmintinos dienos tikslingumu. Neaušindami burnos diskusijomis, praėjusį antradienį jie išdalijo apie 100 gėlių žiedų moterims, ir ypač toms, kurios atmintiną dieną sutiko savo sukurto darbo vietose.

Mero pavaduotojas, socialdemokratas A.Balčytis, įteikdamas gėles moterims, sveikino jas su atėjusiu pavasariu, linkėjo geros nuotaikos, artimųjų dėmesio ir gerų veiklos rezultatų. Visoms buvo perduoti linkėjimai ir nuo Šilutėje išrinkto Seimo nario Artūro Skardžiaus.

Dar Antikos laikais metuose buvo išskirtinė diena moterims – tą dieną vyrai privalėjo netgi nutraukti karus. XIX amžiuje Amerikos moterys pradėjo solidariai kovoti už saugias darbo vietas ir teisingą apmokėjimą už darbą. Moterų judėjimas už savo teises tęsiasi dešimtmečius.

Šilutės socialdemokratai sakė norintys, kad moterys išsaugotų savo iškovojimus: būtų užimtos mėgstama ir prasminga veikla, būtų lygiavertės vyrų partnerės šeimoje ir darbe, spindėtų gyvenimo džiaugsmu.