Tarptautinės olimpinės dienos šventėje – Katyčių ir Švėkšnos moksleiviai

olimpine diena sveksniskiaiVilniuje vyko Tarptautinės olimpinės dienos šventė – renginys, kuris nors ir trumpam, tačiau primena gražiausią sporto šventę – Olimpiadą.

Mūsų rajonui atstovavo dvi mokyklos – kvadrato varžybose prizininkais tapę Katyčių pagrindinės mokyklos pradinukai ir dvi Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos lengvaatlečių komandos.

Šių metų šventė skirta Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atkūrimo 25-mečiui ir Lietuvos sveikatingumo metams paminėti. Didžiausia mūsų šalyje sporto šventė kvietė prie Baltojo tilto, kur buvo uždegtas olimpinis fakelas, o visa erdvė buvo paversta milžinišku sporto aikštynu, kur varžėsi krepšininkai, gimnastai, dviratininkai, tinklinio mėgėjai, daugybėje rungčių – neįgalieji.

Šventės metu buvo iškilmingai apdovanoti VIII Lietuvos mokinių olimpinio festivalio nugalėtojai, kuriems įteikta beveik 200 taurių ir sporto inventoriaus už 60 tūkst. litų. Buvo siekiama vienu metu besimankštinančių žmonių rekordo.

Po apdovanojimų vyko Olimpinės mylios (1988 m), 5 km ir 10 km bėgimai. 1988 metrai – tai simbolinis atstumas, kurį nubėgti savo tempu gali kiekvienas, neabejingas olimpiniams idealams. Nors vasariška saulė labai kaitino trasą ir bėgikus, tarp kelių šimtų bėgikų sėkmingai finišavo mūsų rajono mokytojai ir mokiniai. Jie buvo papuošti atminimo medaliais.