Tarptautinės pratybos vyksta ir Šilutės rajone

Gegužės 13-31 d. Vakarų Lietuvoje vyksta tarptautinės pratybos. Pranešama, kad plėtojant kariuomenės ir civilinių institucijų bendradarbiavimą bei siekiant pratybas priartinti prie realių sąlygų, mokymai bus vykdomi apgyvendintose teritorijose.

Lietuvos kariuomenė informuoja, jog iki gegužės 31d. Vakarų Lietuvoje vyks tarptautinės karinės pratybos. Įvairios pratybų situacijos suplanuotos Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Skuodo, Mažeikių, Plungės, Telšių, Rietavo, Šilutės ir Neringos rajonuose, taip pat Kuršių mariose ir Baltijos jūroje.

Pratybų metu Lietuvos ir NATO šalių kariai eis pėsčiomis ir naudosis transporto priemonėmis, kai kada bus naudojama ir aviacija, vandens transportas, imitaciniai šaudmenys.

Pratybų tikslais naudojami civiliniai objektai ir teritorijos yra suderinti su jų valdytojais, pratybų metu bus laikomasi saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimų.

Gegužės 18–21 d. Policijos departamento rinktinė „Aras“ dalyvaus Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kasmetinėse tarptautinėse pratybose „Liepsnojantis kalavijas”.

Šilutėje pratybos vyks gegužės 18 d., nuo 10 iki 17 val., bus naudojama specialioji įranga ir ginkluotė, šaudmenys bei sprogmenys.

Pratybos bus vykdomos pagal iš anksto parengtą scenarijų, pratybų vietose situaciją kontroliuos atsakingas Policijos departamento Rinktinės „Aras“ pareigūnas.