Tarptautinio Erasmus+ projekto dalyviai viešėjo Juknaičiuose

juknaiciai erasmusBalandį Juknaičių pagrindinė mokykla sulaukė gausaus būrio užsienio svečių. Čia susirinko tarptautinio Erasmus+ projekto „Valgyk sveikai – būsi protingas“ dalyviai iš Vokietijos, Portugalijos, Turkijos, Švedijos, Italijos ir Rumunijos – 20 mokinių ir 10 mokytojų.

Projektas vykdomas nuo 2015 metų, pagrindinis jo tikslas – skatinti sveikos mitybos įpročius ir aptarti Europos šalyse kylančias problemas dėl sveiko gyvenimo būdo propagavimo.

Tai jau antrasis tarptautinis projektas, kuriame dalyvauja Juknaičių mokykla. 2012-2014 metais dalyvavo tarptautiniame Comenius programos partnerysčių projekte „Į žmogų per etnokultūrą“.

Pirmadienį visi projekto dalyviai rinkosi mokykloje, kur visos šalys partnerės pristatė savo mokyklas, kultūrines tradicijas, projekto metu sukurtus produktus, aptarė vykdytas veiklas. Po produktyvaus 3 valandų darbo mokytojai ir mokiniai sugužėjo į sporto salę ir dalyvavo linksmose sportinėse varžybose „Sudegink kalorijas“, kurios sukėlė gerų emocijų ir leido geriau pažinti vieniems kitus.

Kitą dieną projekto dalyviai kartus su mūsų mokiniais, kurių šeimose jie apsigyveno, išvyko į kelionę. Aplankė Kretingos muziejų ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime Kretingos dvaro saldaininėje, Palangoje apžiūrėjo Gintaro muziejų, paplūdimį bei gražiausias kurorto vietas, susipažino su Klaipėdos miestu ir jo istorija. Nors visą dieną pliaupė lietus ir buvo žvarbu, tačiau tai nesugadino geros nuotaikos.

Trečiąją vizito dieną projekto dalyviai lankėsi Juodkrantėje ir Nidoje, kartu kopė į Parnidžio kopą, aplankė Raganų kalną, pasidžiaugė unikalia Lietuvos gamta, Kuršių mariomis ir Baltijos jūra.

Ketvirtadienio pirmoji pusė buvo skirta oficialiam vizito dalyvių priėmimui Šilutės rajono savivaldybėje. Svečius pasveikino rajono mero pavaduotojas A.Bekeris, Švietimo skyriaus specialistai R.Jankauskas ir S.Skuodaitė. Susitikimo dalyviai apsikeitė atminimo dovanomis ir palinkėjimais.

Vėliau mokiniai ir  mokytojai išvyko į Ventės ragą, kur susipažino su ornitologijos stoties darbu, padėjo žieduoti paukščiukus. Papietavę projekto dalyviai aktyviai leido laiką UAB „Kintai“ turizmo komplekse, vyko į mokomąją ekskursiją į įmonę, gaminančią lietuviškus šakočius. Net ir praleidę tokią aktyvią dieną, mokiniai ir mokytojai dar turėjo jėgų, tad vakarą visi leido žaisdami boulingą.

Paskutinę vizito dieną mokykloje visi projekto dalyviai gamino sveikuoliškus ledus ir rinko skaniausius. Nugalėjo airiško kremo skonio ledai, nors visiems labai patiko ir braškiniai, ir juodųjų serbentų, ir kivių, ir net morkų skonio ledai.

Atsisveikinimo vakaronės metu projekto dalyviams buvo įteikti sertifikatai, visi padėkojo už puikų priėmimą ir smagiai praleistą laiką. Skambėjo dainos, į tautinių šokių ratelius visus sukvietė Juknaičių mokyklos folkloro ansamblis „Skalviai“.

Atsisveikinta neilgam – po trijų savaičių projekto dalyviai pasimatys paskutiniame projekto susitikime Portugalijoje.

Mokiniai, jų tėvai ir mokytojai tokių projektų metu labiau pažįsta Europos šalių švietimo sistemas ir kultūrines tradicijas, pamato, kokių turime skirtingų bruožų, ir išmoksta toleruoti vieni kitus, susiranda draugų kitose šalyse, lavina užsienio kalbų įgūdžius.

Projektas finansuojamas iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią administruoja Švietimo paramos fondas.