Tarptautinio konkurso laureatėmis tapo dvi šilutiškės

Gruodžio 4 - 5 dienomis Panevėžyje vykusiame Tarptautiniame Vytauto Mikalausko vardo jaunųjų pianistų nuotoliniame konkurse Šilutės meno mokyklą atstovavo fortepijono klasės mokytojų Žydrės Adomaitienės ir Liudos Kašėtienės auklėtinės Liepa Žadeikaitė ir Milana Čiuchriajeva.

M. Čiuchriajeva tarptautiniame pianistų konkurse laimėjo II vietą.

Praėjusi savaitė Šilutės meno mokyklos fortepijono klasės mokytojoms Ž. Adomaitienei ir L. Kašėtienei bei jų auklėtinėms Liepai Žadeikaitei ir Milanai Čiuchriajevai buvo labai įtempta ir darbinga.

Tarptautinio konkurso dalyviai turėjo daryti įrašus, kad galėtų sudalyvauti Tarptautiniame Vytauto Mikalausko vardo jaunųjų pianistų konkurse. Po ilgo laukimo, po perklausų, komisijos sprendimu L. Žadeikaitė buvo paskelbta šio konkurso laureate. Taip pat sveikiname M. Čiuchriajevą ir jos mokytoją L. Kašėtienę, laimėjus 2 – ąją vietą.

L. Žadeikaitė paskelbta Tarptautinio jaunųjų pianistų konkurso laureate.

Nuotolinį konkursą organizavo Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija. Konkurso tikslas skatinti fortepijono pedagogų ir mokinių domėjimąsi kompozitoriaus V. Mikalausko fortepijonine kūryba, propaguoti fortepijoninio muzikavimo tradicijas, lavinti mokinių kūrybiškumą, meninę iniciatyvą.

Kartu siekiama ugdyti jaunųjų atlikėjų muzikinius gebėjimus, sceninę patirtį bei meistriškumą, kelti muzikos pedagogų dalykines kompetencijas, skatinti bendradarbiavimą ir pasidalinimą profesine patirtimi.

Konkurse galėjo dalyvauti užsienio, Lietuvos miestų ir rajonų jaunieji pianistai, besimokantys muzikos švietimo įstaigose. Konkurso dalyviai buvo skirstomi į dvi kategorijas: pianistai – solistai ir fortepijoniniai ansambliai, kiekviena kategorija skirstoma į tris amžiaus grupes.

Ir pedagogai ir mokiniai pripažįsta, kad V. Mikalausko kūrybines idėjas įgyvendinti nėra lengva, tačiau tokie kūriniai bei konkursai motyvuoja ir dalyvius, ir dar tik besirengiančius jame dalyvauti.