Tarptautinio žuvienės virimo čempionato Įdomybių katilas Nr. 4

Iki rugsėjo 2 dienos – 15 tarptautinio žuvienės virimo čempionato liko finišo tiesioji - kiek daugiau nei savaitė. „Šarūno reklama“ gamina ir pakuoja išskirtines virėjų prijuostes, kurios bus papuoštos ne tik žuvienės logotipiniu ženklu bet ir Mažosios Lietuvos vėliava, taip primenant visiems, kad čempionatas vyksta Mažojoje Lietuvoje.

Visų komandų virėjai ir garbūs svečiai savo šventines prijuostes parveš ir į savo regionus, kur tikrai ne kiekvienas žino Mažosios Lietuvos vėliavą. Tokių išskirtinių prijuosčių nebus prekyboje, todėl vienintelis būdas ją gauti yra registruoti savo virėjų komandą, papildant daugiau kaip pusšimčio čempionato komandų gretas.

Apie savo dalyvavimą žuvienės čempionate rimtai svarsto ir Biržų kraštas, juokaudami, kad rimti biržiečiai žuvienę verda katile, kur bent du kartus buvo brandintas biržietiškas alus, todėl jų žuvienė įgauna tam tikrą poskonį. Net neabejoju, kad čempionate pasirodys ir Klaipėdos miesto savivaldybės komanda su savo naujuoju meru Arvydu Vaitkumi. Ir tai būtų pirmas kartas kai Klaipėdos meras atvyksta su komanda virti žuvienės. A. Vaitkus tikrai neabejingas šiam renginiui, ne kartą yra rimtai prie jo prisidėjęs, kai dar ėjo Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovo pareigas, ir ta graži bičiulystė išliko iki šių dienų. Klaipėdos savivaldybė rimtai svarsto įsilieti į žuvienės čempionato virėjų gretas, parodant save ir pamatant kitus.

Kaip įprasta net 2 komandas užregistravo Lietuvos šių metų kultūros sostinė Tauragė, gyvenanti kultūrinės sostinės ritmu ir savo renginių gausa. Dėliojasi koncertinės programos kontūrai su grupės „Studija“ legendiniu dainininku Steponu Januška, „Tabasco“ lyderiu Gediminu Norvaišu, taip pat Valdu Lacko, įdomią programą paruošę grupė „Karčema“ su savo idėjų generatoriumi Vygantu Stoškumi. Taip pat dar keletas atlikėjų, kurių pasirodymas tegul lieka malonia staigmena čempionato žiūrovams ir svečiams.

Čempionato metu gražią bendradarbiavimo sutartį scenoje pasirašysime tarp čempionato rengėjų VO „Forumas“ ir Trakų istorijos muziejaus, su intencija rengti bendrus kūrybinius projektus ir atstovauti savąjį kraštą abipusiuose renginiuose. Trakų istorijos muziejui įteiksime žuvienės čempionato ambasados ženklą, ateityje atvežant į jų senovines istorines šventes ir savo žuvienės čempionato laimėtojų rinktinę, su geriausiais Pamario krašto žuvienės virėjais. Džiaugiamės su trakiškiais užsimezgusia stipria draugyste, „Trakų vaiduokliai“ su savo muziejaus direktore Alvyga Zmejevskiene grįžta į žuvienės čempionatą su individualiais vertingais prizais kitoms komandoms. Įdomu tai, kad jų gausios pajėgos į mūsų kraštą atvyksta ketvirtadienį, likus dviem dienoms iki čempionato, ir apsigyvens Rusnės saloje, kad galėtų pratęsti gražią pažintį su mūsų kraštu ir lankytinais objektais.

Tęsime tą gražią tradiciją, kai visi 4 rajono vadovai – meras, abu vicemerai ir administracijos direktorius – įsteigia savo išskirtinius prizus ypatingoms komandoms. Jau eilę metų žuvies sriubos kategorijos čempionui prizą steigia ir jo gamybą finansuoja Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, šį graži tradicija tęsiasi net 11 metų, jo prizai yra iškeliavę į Latvijos miestą Saldus, į Lazdijų ir Jurbarko kraštus, Panevėžio regioną ir Palangą. O Palangos legendiniame restorane „Molinis ąsotis“ jo prizas iškilmingai pakabintas baro salėje, nes jį į kurortą prieš 8 metus parvežė Palangos „Stintų ordino riterių“ komanda. Šiemet seniūno prizas taip pat laukia savo laimėtojo, o jo gamintojo „Šarūno reklamos“ įkūrėjo Šarūno Stanciko dėka, jis ne mažiau įspūdingas kaip ir ankstesniais metais.

Šiemet žuvienę virs ir dviejų Mažosios Lietuvos Rotary klubų jungtinė komanda – Šilutės Rotary klubas, kuris kitais metais švęs gražų 30 metų įkūrimo jubiliejų ir Klaipėdos klubas „Maris“, kitais metais švęsiantis 20 metų jubiliejų. Pastarojo klubo šių metų prezidentas yra tikras Mažosios Lietuvos patriotas Vytautas Lygnugaris, kuris finansavo nepriklausomybės akto signataro Šaulio paminklo sukūrimą ir pastatymą Švėkšnoje. Abu Rotary klubai nori pademonstruoti vienybę bendrystėje, dalyvaujant šventėje kaip jungtinei komandai.

Į šventę ne tuščiomis atvyks ir legendinis Lietuvos buriuotojas, kito marių kranto atstovas Arūnas Burkšas su žmona Valentina Burkšiene, Lietuvos Rotary valdytojos atstove Klaipėdos kraštui. A. Burkšas viename etape plaukė garsiojoje tūkstantmečio odisėjoje aplink pasaulį jachta „Ambersail“. Gaila, kad jachtos negali pasiekti žuvienės čempionato vietos, nes tam kliudo Rusnės tilto aukštis ir Atmatos gylis.

Žuvienės čempionato metu Katilų alėjoje jūs sutiksite ne vieną žinomą Lietuvos veidą. Registracija tęsiama iki rugpjūčio 30 d., bet neatmetame galimybės, kad dėl vietų stygiaus Katilų alėjoje, ją teks stabdyti ir anksčiau.

Su pagarba žuvienės vyr. šefas Marijus BUDRAITIS