Tarptautinis partnerystės renginys Katyčiuose

katyciu mokyklos projektas 0379Katyčių pagrindinė mokykla su dar 10 Europos valstybių mokyklų dalyvauja dviejuose tarptautiniuose Erasmus+ bendrojo lavinimo mokyklų partnerysčių projektuose. Gruodį mokykloje vyko šių projektų sklaidos renginys, kurio metu pristatyti abu projektai.

Projektuose dalyvaujantys mokiniai pristatė apie partnerystės šalis sukurtus plakatus ir skaidres, supažindino su kitų šalių mokyklomis. Renginyje dalyvavo mokiniai, mokytojai, tėvai, Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis ir evangelikų liuteronų kunigas Liudvikas Fetingis.

Projekte „Vaistažolės – sveikas požiūris į gyvenimą“ dalyvauja Lietuvos, Turkijos, Graikijos, Kipro, Lenkijos ir Rumunijos mokyklos. Katyčiuose šį projektą koordinuoja socialinė pedagogė Ina Stankevičiūtė.

Projekto tikslas – ugdyti mokinių ir bendruomenės sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinti tausojantį, atsakingą elgesį ir supažindinti mokinius su įvairiomis vaistažolėmis, jų poveikiu. Projekte dalyvaujantys mokiniai keisis sėklomis ir kiekvienoje mokykloje bus užveistas vaistažolių daržas, paruoštas 2017 metų kalendorius su mokinių surinktais gydomaisiais receptais, iliustruotas jų darytomis nuotraukomis ir piešiniais bei sukurtas „Vaistažolių žodynas“, kuriame anglų, lietuvių, rumunų, lenkų, graikų ir turkų kalbomis bus pateikti vaistažolių pavadinimai, sąvokos, susijusios su fitoterapija. Bus renkamas vaistažolių herbariumas, rengiama brošiūra „Gydomės vaistažolėms“, kurioje pateikiami mokinių surinkti liaudies receptai su vaistažolių aprašymais ir iliustracijomis, sukuriama e-knyga „Vaistažolės“.

Projekte „Drauge mes žaidžiam, drauge mes laimim: socialinių įgūdžių lavinimas ir inkliuzinis ugdymas per sportą ir užsiėmimus gryname ore“ dalyvauja septynių Europos šalių mokyklos, o Katyčiuose jį koordinuoja anglų kalbos mokytoja Vaida Šarkauskienė.katyciu mokyklos projektas 0377

Šio projekto tikslas – panaudoti sportą ir užsiėmimus gryname ore kaip patrauklią mokomąją veiklą. Siekiama šių rezultatų: propaguoti vaikams sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, mokytis naudojant inovatyvius metodus, kad mokomoji aplinka taptų patrauklesnė ir atitiktų kiekvieno individualius poreikius, ugdyti pasitikėjimą savimi, toleranciją kitiems žmonėms ir kultūroms, mokinių socialinius gebėjimus, mokytis išreikšti savo nuomonę, padėti silpnesniam, gebėti atsisakyti neigiamos įtakos.

Pagrindinės projekto veiklos: bus renkama informacija apie šalis partneres, per sportinę ir fizinę veiklą susipažįstama su žmogaus kūno funkcijomis, mokiniai susipažins su savo fiziniu ir asmeniniu vystymusi ir išsikels sau tikslus, kuriuos norėtų pasiekti projekto metu. Bus mokomasi apie sveikos mitybos svarbą ir sveiką gyvenseną, susipažįstama su maisto produktų energetine verte, organizuojama sveikos mitybos savaitė. Kiekviena projekto šalis supažindins kitas su jų mokyklose organizuojamomis varžybomis, sporto renginiais.