Tautiniai šokiai – energijos užtaisas

© silutesnaujienos.ltŠilutės folkloro ansamblis „Verdainė“ pakvietė į edukacinę pamoką „Taip linksminosi mūsų senoliai“.

Kiekvienas atėjęs įsitikino, jog ir prieš 100 ar daugiau metų žmonės mokėjo linksmintis ir skleisti gerą nuotaiką ne prasčiau, nei šiais laikais.

Sueiti visus į krūvą, pašokti ir padainuoti verdainiečiai pakvietė Šilutės kultūros ir pramogų centre. Norinčiųjų išmokti senųjų liaudies šokių, ratelių ir žaidimų susirinko gausus būrys, daugiausia – jaunimas iš Šilutės Pirmosios ir Vydūno gimnazijų bei Gardamo mokyklos. Jie smagiai įsiliejo į tautinių šokių sūkurį, kurį įsuko „Verdainė“.

Vakaronės metu demonstruoti senoviniai šokiai „Klevo šakos linko linko“, „Ein žilvytis per ronkytes“, „Našlys“ ir kiti. Šoko maži ir dideli, greitą šokį keitė lėtas.

„Verdainės“ vadovė Regina Jokubaitytė sako kad šiuo suėjimu norėta parodyti, kaip linksmai galima leisti laiką su tautiniu šokiu. „Nebūtina visiems vienodai šokti. Šokis žmogaus charakterį parodo. Kaip žmogui smagu yra, taip jis turi ir atrodyti“.

Edukacinę pamoką verdainiečiai vykdė pagal kolektyvo metinės veiklos programą. Pernai visus norinčius jie mokė lopšinių. „Tokiomis vakaronėmis skatiname prisiminti liaudies tradicijas, o susirinkę visi drauge, išmokstame vis ko nors nauja ir smagiai praleidžiame laiką“, – sako R.Jokubaitytė.