Teisėjais, prokurorais, advokatais ir kaltinamaisiais tapo moksleiviai

Rasos Vekterienės nuotr.Minėdamas spalio 25-ąją švenčiamą Lietuvos Konstitucijos ir Europos teisės dieną, Šilutės rajono apylinkės teismas vakar pakvietė Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos bei Šilutės žemės ūkio mokyklos moksleivius į susitikimą.

Jaunimą sveikino laikinai pirmininkės pareigas einanti teisėja Irena Vilkienė. Moksleiviams paaiškinta pagrindinio šalies įstatymo – Konstitucijos – reikšmė valstybės ir kiekvieno žmogaus gyvenime, jie supažindinti su šalies teismų sistema, teisėjų darbu. Papasakota, kokios bylos nagrinėjamos Šilutės rajono apylinkės teisme, kiek jų išnagrinėjama per metus. Taip pat moksleiviai sužinojo, kokius mokslus reikia baigti, norint tapti teisėju.

Moksleiviai turėjo galimybę stebėti teismo posėdį, kuriame buvo nagrinėjama baudžiamoji byla.

Rasos Vekterienės nuotr.Rasos Vekterienės nuotr.

Po teismo posėdžio moksleiviai dalyvavo viktorinoje „Ką aš žinau apie teismus ir teisėjus”, atsakė į gana sudėtingus testo klausimus. Vėliau abiejų mokyklų moksleiviai entuziastingai inscenizavo baudžiamosios bylos teismo posėdžius, turėjo progą pasimatuoti teisėjo, prokuroro ir advokato mantijas, pasėdėti šių pareigūnų vietose, taip pat – teisiamųjų suole, suvaidinti teismo procesą.

L.e.p. teismo pirmininkė I.Vilkienė aprodė teismo pastatą, moksleiviai buvo supažindinti su šio pastato istorija.

Įdomu tai, kad šiame pastate nuo pat jo pastatymo 1880-1900 m. dirbo teisininkai: Šilutės valsčiaus teismo justicijos tarėjas Frydrichas Michalovskis (Friedrichj Michalowsky), nuo XX a. 3-iojo dešimtmečio iki pat Antrojo pasaulinio karo pabaigos – Šilutės teismo advokatas ir notaras Oskaras Šneideraitis (Oscar Schneidereit). Po karo įsikūrė liaudies teismas.

Susitikimo pabaigoje geriausiai pasirodžiusiems viktorinoje  ir aktyviausiems dalyviams buvo įteiktos Konstitucijos bei diplomai, Konstitucijos taip pat įteiktos ir moksleivius lydėjusioms mokytojams.