Teisinių žinių konkurso „Temidė“ nugalėtojai – šilutiškiai

 

Temide silutiskiaiVilniuje ir Trakuose vyko teisinių žinių konkurso „Temidė“ finalas, į kurį susirinko 10 šaunių, teisinėmis žiniomis apsiginklavusių moksleivių komandų iš visos Lietuvos.

Šių metų konkurso nugalėtojais tapo moksleivių komanda iš Šilutės Vydūno gimnazijos, kurią atstovavo Urtė, Laura, Mintautė, Simona, Goda ir jų mokytoja Lilija Zdanevičienė.

„Temidė“ – jau 19-tus metus rengiamas, tradiciniu tapęs konkursas, kasmet pritraukiantis vis daugiau protingų, žingeidžių ir naujų žinių siekiančių jaunuolių. Šiemetinių geriausių komandų dešimtukas paaiškėjo po II konkurso etape įvykusios „Pabėgimo kambario“ užduoties, kuri buvo surengta visose apskrityse.

Vėliau, geriausi konkurso dalyviai buvo sukviesti į Vilnių. Sostinėje teisingai išsprendę pirmąjį galvosūkį, netikėtai jie buvo nukreipti į Trakus, kuriuos pasiekė traukiniu Vilnius – Trakai. Nuo pat pradžių dėmesiu ir nuostaba prikaustęs konkurso startas ir toliau tęsėsi įdomiai bei atkakliai.

Nuotykių žaidimo „Encounter“ pavyzdžiu surengtas finalas nusidriekė per visą istorinį ir turistų aktyviai lankomą Trakų miestą. Pasitelkusios žemėlapius, mobiliojo ryšio programėles ir informacijos paieškos sistemas, komandos aplankė nurodytus Trakų taškus, kur kiekviename jų atliko su teisėsaugos ir Lietuvos istorija susijusias, pareigūnų parengtas teisines ir sportines užduotis. Klaidžiodami Trakų gatvelėmis moksleiviai ne tik atliko įvairias užduotis, bet ir ieškojo nurodytų užuominų bei objektų. Po atkaklios ir nuotykių kupinos 3 valandų kelionės, visi dalyviai sukviesti į Trakų pilį, kur gidai supažindino su istoriniais šios vietos faktais. Nors ir pavargę, tačiau kupini gerų emocijų, vaikai laukė organizatorių verdikto – konkurso rezultatų, kurių iki pat pabaigos nebuvo įmanoma nuspėti.

Baigiamoji konkurso dalis vyko Trakų pilies didžiojoje menėje, joje dalyvavo Policijos departamento, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Trakų rajono savivaldybės bei Trakų istorijos muziejaus atstovai. Svečiai žavėjosi moksleivių žingeidumu, jų ryžtu ir puikiomis žiniomis. Tai – visos valstybės ateitis, pasididžiavimas ir pagarba.

Policijos pareigūnai siekia suteikti moksleiviams teisinių ir su policijos veikla susijusių žinių, skatinti pilietiškumą, auginti sau pamainą. Todėl teisinių žinių konkursas jau kviečia ruoštis kitų metų iššūkiams.