Telefoniniai sukčiai: kol yra patikliųjų, išradingumui ribų nėra

TelefoninisIšradingumui ribų nėra, ypač jei tam išradingumui puoselėti žmogus turi marias laiko. Taip galima pasakyti apie svetimo turto besigviešiančius sukčius, kurie nuolat sugalvoja vis naujų būdų išvilioti pinigus.

Įdomu tai, kad pastaruoju metu šie asmenys, paprastai jau atliekantys bausmes įkalinimo vietose už kitus nusikaltimus, orientuojasi į laikmečio aktualijas, todėl nuolat jau žinomas istorijas keičia naujomis. Pavyzdžiui, atėjus šildymo sezonui suskumba „pardavinėti“ malkas ir pjuvenų briketus…

Bėda ta, kad jų „paslaugomis“ susivilioję tautiečiai neturi tiek laiko, ir greičiausiai dėl to net nepamąstę patiki galimybe sutaupyti kelias dešimtis eurų ir suskumba juos pervedinėti tiems, kas nieko bendra su  malkomis niekada nėra turėję…

Viešojoje erdvėje – galybė liudijimų

* GYVENTOJAI, BŪKITE BUDRŪS!!! Katyčių seniūnijos gyventojams skambina telefoniniai sukčiai, apsimesdami nukentėjusiais verkiančiais ligoniais, o tariamieji gydytojai prašo pinigėlių… Būkite budrūs, neįkliūkite į sukčių pinkles.
* Tikrai taip, vakar sulaukiau tokio skambučio.
* Dviejų graudžių skambučių sulaukiau, bet mano pagalbos atsisakė…
* Mano mama taip pat aplankyta šiuo skambučiu. Baisu, taip ir infarktas netoli, kai girdi tavo vaiką prašant pagalbos, nes jis susižeidė ir dar kitą užmušė… !
* Ir aš sulaukiau verkiančios moters skambučio.
* Perspėkite savo artimuosius, ypač vyresnio amžiaus žmones!
* Gavome ir mes iš nežinia kokios dukrytės porą skmbučių.
* Tai nekreipkit dėmesio ir viskas bus gerai. Skambinkit savo artimiesiems iš karto, o ne pinigus neškit kažkur ir kažkam. Yra buvę mums tokių atvejų. Svarbiausia – nepasimesti!
* Ir mes sulaukėm, bet gavo tokį atsakymą, kad tuoj ragelį padėjo ir nebeskambino daugiau.
* Gardamo seniūnijoje irgi sulaukta tokių skambučių.
* Gavau ir aš tokį skambutį. Iškart kirto per kojas, bet paskui nušvito protas, suvokiau koks čia reikalas.
* Tas pats ir Juknaičiuose vyksta.
* Manau, galėtų policija pasidomėti šiais skambučiais.

Tai tik kelių dienų katytiškių susirašinėjimo feisbuke ištraukos, aiškiai parodančios problemos mastą.

Pataikė „ į dešimtuką“

Šiemet nuo metų pradžios iki spalio 1 dienos Šilutės r. policijos komisariate užregistruoti 9 sukčiavimo atvejai, tiek pat ir ištirta. Tai gerokai mažiau nei pernai, kai per 9 mėnesius buvo užfiksuota 16 sukčiavimo atvejų ir 9 iš jų ištirti.

Policijos pareigūnai neabejoja, kad šie skaičiukai – tik ledkalnio viršūnė,  nes tikrai ne visi nukentėjusieji skuba į policiją parašyti pareiškimą dėl apgavystės, o tuo pačiu prisipažinti, kad buvo tokie naivūs – patys savo laisva valia atidavė sunkiai kauptus pinigus.

Rugsėjo mėnesį bent keli rajono gyventojai po kelis šimtus eurų internetu pervedė, susigundę galimybe bent kiek pigiau įsigyti malkų ir pjuvenų briketų. „Šilutės naujienos“ jau rašė, jog tokiais skelbimais viešojoje erdvėje šilutiškius sugundė jau bausmes atliekantys kiti šilutiškiai.

Pareigūnai pastebi, kad sukčiai šįkart pataikė „į dešimtuką“ – ėmėsi aktualiausios šiandienos temos – šildymo, kurio kainos piktina daugelį tautiečių. Tad lyg ir nieko keista, kad sutaupyti bandantys žmonės ieško įvairių variantų.

Keista tik, kad jie taip lengvai patiki ir pervedinėja pinigus į visai nepažįstamų žmonių sąskaitas.

Neturi būti jokio išankstinio apmokėjimo

Komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas sako, jog ir jam tenka pirkti internetu, bet taip perkantys žmonės turi galimybių apsisaugoti nuo sukčių. Tereikia susitarti, kad už prekę bus sumokėta ją atvežusiam kurjeriui, mat dabar kurjeriai turi galimybes priimti pinigus pavedimu iš kortelių.

„Jokio išankstinio apmokėjimo“, – tokios taisyklės laikosi pats A.Mikalauskas, taip elgtis jis pataria ir visiems mums.

Tačiau nereikia manyti, kad rajone jau nebeliko sukčių – „gydytojų“ ir „advokatų“, bandančių išgelbėti į nelaimę patekusius šilutiškių „giminaičius“ ir reikalaujančių „perduoti kam reikia“ nemažas pinigų sumas. Atsiranda tokiais sukčiais dar tikinčių žmonių, nors ši tema, regis, jau turėjo pasenti.

Kadangi telefoniniai sukčiai paprastai kalba apie pašnekovams artimus žmones, tereikia vieno – nedelsiant susisiekti su tais artimiaisiais ir paklausti, kur jie yra ir kas jiems nutiko. Tuo laiku skambinančiajam galima pažadėti, pavyzdžiui, „eiti pasižiūrėti, kiek namie yra tų pinigų“… O tada beliks tik surinkti telefono numerį 112 ir pranešti pareigūnams apie jus reketuojančius sukčius.