Tikimasi, kad Šilutės atvira jaunimo erdvė peraugs į jaunimo centrą

jaunimo erdve„Jaunimas gali kalnus nuversti. Svarbiausia – atrasti ryšį su jaunais žmonėmis, įžvelgti jų gerąsias savybes, padrąsinti“, – sako Rimvydas Petrauskis – pedagogas, Šilutės atviros jaunimo erdvės darbuotojas ir Jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) koordinatorius.

R.Petrauskiui tenka pažinti visokį Šilutės jaunimą – aktyvų, pasyvų, jaunesnį, vyresnį, motyvuotą, nemotyvuotą.

Pirmosiomis rugsėjo dienomis su juo ir Lietuvos moksleivių sąjungos Šilutės rajono mokinių tarybos nare Rimante Macijauskaite kalbėjomės naujose Šilutės jaunimo erdvės patalpose – Šilutės kultūros ir pramogų centre. Naujose patalpose yra naujų įrenginių, skirtų aktyviam jaunimo poilsiui.

R.Petrauskis tikisi, kad ateityje Šilutės atvira jaunimo erdvė peraugs į jaunimo centrą, kuris veiks kiekvieną dieną ir naujomis idėjomis, renginiais, susitikimais galės pritraukti dar daugiau jaunų žmonių, kurie yra mūsų miesto ateitis.

Naujos patalpose – naujas inventoriusjaunimo erdve_prie_biliardo

Naujus mokslo metus Šilutės atvira jaunimo erdvė pasitiko pokyčiais – išsikėlė iš senųjų patalpų Liepų gatvėje.
„Išsikraustė ir Jaunimo mokymo centras, ir kitos įstaigos, kurios ten buvo. Ir mes nusprendėme grįžti į Kultūros ir pramogų centrą. Dabar – tik pati pradžia, stengiamės viską susitvarkyti“, – sakė R.Petrauskis.

Anksčiau šiose Kultūros ir pramogų centro pirmojo aukšto fojė esančiose patalpose veikė Šilutės šeimų klubas.

Jaunimo erdvės darbuotojas džiaugiasi, kad naujas patalpas jaunimas dabar galės atrasti lengviau.

Jaunimo erdvė dabar turi biliardo, stalo futbolo ir stalo teniso stalus, renginių įgarsinimo įrangą, treniruoklių. Visa tai įsigyta iš projektinių lėšų.

Galima sakyti, kad ir šios patalpos laikinos, nes kai įvyks Šilutės kultūros ir pramogų centro renovacija, viena iš erdvių bus paskirta jaunimui.

„Tikimės, kad renovuotos patalpos bus pritaikytos Jaunimo centrui, nes Šilutės jaunimui labai reikia tokio centro“, – apie ateities planus kalba R.Petrauskis.

Jis džiaugiasi, kad rajono vadovai pritaria Jaunimo erdvės augimui į Jaunimo centrą. Jame dirbtų ne vienas, o keli darbuotojai.

„Minčių ir sumanymų – daug. Svarbiausia, kad visas idėjas siūlytų pats jaunimas, kad jam nebūtų primesti įvairūs darbai“, – sakė R.Petrauskis.

Skatina ateiti ir vyresnį jaunimą

jaunimo erdve_sediR.Petrauskis Šilutės atvirai jaunimo erdvei vadovauja nuo šių metų sausio pabaigos, tačiau jis turi didžiulę darbo su jaunimu patirtį. Jau daugiau kaip du dešimtmečius jis dirba pedagogo darbą. Šiuo metu Katyčių pagrindinėje mokykloje, vaikus moko etikos ir tikybos. Jau 4 metai šiame miestelyje yra įkūręs Atvirą jaunimo erdvę.

Jis taip pat dalyvauja įvairiuose kursuose, mokymuose, gerosios darbo su jaunimu patirties semiasi užsienyje.

„Noriu, kad ir Šilutės jaunimas taptų aktyvus“, – sako Rimvydas.

Be viso to, R.Petrauskis dirba jaunimo garantijų koordinatoriumi Darbo biržos projekte „Atrask save“. Derindamas visas šias veiklas, į jaunimą jis gali pažvelgti iš įvairių pusių – mato ir nedirbantį vyresnį jaunimą (padeda jiems integruotis į darbo rinką) ir motyvuotą jaunimą, kupiną naujų idėjų.

„Į Atvirą jaunimo erdvę skatinčiau ateiti ir tuos žmones, kurie neturi darbo ir yra įsiregistravę Darbo biržoje.

Būtų galima individualiai pabendrauti,  patarti, padėti atrasti savo kelią“, – sako jis.

Ruošia naują LMS lyderę

R.Petrauskis įsitikinęs, kad reikia atrasti jauno žmogaus stipriąją pusę, paskatinti, padrąsinti jį, neužmušti noro kurti. Tokie žmonės tampa aktyvūs. Ne vienas toks jaunuolis yra užaugęs jo akyse.

Pedagogas džiaugiasi, kai jam talkina aktyvūs, entuziazmo ir noro veikti turintys jauni žmonės, kurie į savo veiklą įtraukia ir kitus. Viena tokių – Šilutės Vydūno gimnazijos pirmokė Rimantė Macijauskaitė. Ji norėtų tapti LMS Šilutės rajono mokinių tarybos lydere.

„Ir anksčiau buvau aktyvi organizacijose, įvairias veiklas vykdžiau mokykloje. Kai man pasiūlė perimti lyderės pareigas, pagalvojau, kad turiu užsidegimo ir noro“, – sakė 15-metė mergina. Rimantei suderinti mokslus ir aktyvią veiklą nesunku.

Anot R.Petrauskio, išsiugdyti jauną lyderį nėra dienos darbas. Jaunam žmogui tai didelė atsakomybė ir papildomas darbas. Jis džiaugiasi, kad LMS – kaip varikliukas – siūlo idėjas, pagalbą, padeda organizuoti renginius, susitikimus.

„Džiaugiuosi, kad jaunimas nori veiklos ir daro pokyčius. Jeigu jį kvieti ir palaikai, neatsisako padėti“, – sako pedagogas.

Jaunimas turi kurti

Pasivaikščiojus Šilutės gatvėmis matyti, kad jaunimo mieste mažėja.  „Kažką reikėtų daryti, kad sugrįžtų intelektualus jaunimas ir kurtų“, – svarsto jaunimo darbuotojas.

Į klausimą, kad galbūt Šilutėje jaunam žmogui sunku rasti darbą, jis atsako, kad intelektualiam, veikliam jaunimui ir neturėtų būti pasiūlymų, jis pats turėtų kurti savo darbo vietas.

„Mes įpratę neieškoti galimybių. Bet galima ir čia, Lietuvoje, užsidirbti, jeigu tik matai tikslą. Jeigu žmogus daug dirba, normalų gyvenimą galima susikurti ir Lietuvoje. Pasyvumas žudo. Keista, jei jaunam žmogui atrodo, kad kažkas turi jam sukurti pelningą darbo vietą. Jeigu baigei vadybos mokslus, tai pats mąstyk truputėlį?“, – samprotauja R.Petrauskis.

Jis norėtų, kad jauni žmonės būtų drąsūs kurti, ir kad kuriant savą verslą jų neužverstų visokiais mokesčiais.

Naujas logotipasJaunimo erdve_logotipas

Nuo šio rugsėjo Šilutės atvira jaunimo erdvė turi ne tik naujas patalpas, inventorių, bet ir logotipą.
„Nusprendėme, kad reikėtų logotipo, kad ateityje galėtume gaminti įvairią atributiką, kad jaunimas turėtų bendrumo jausmą“, – apie logotipą sakė R.Petrauskis.

Todėl buvo paskelbtas konkursas, į kurį darbus atsiuntė, o vėliau balsavo jauni žmonės. Paaiškėjo, kad nuo šiol Jaunimo erdvę reprezentuos Roko Radavičiaus sukurtas logotipas. Per Rugsėjo 1-osios Pramogadienio šventę jam buvo įteiktas prizas.

Naujose Jaunimo erdvės patalpose, esančiose Šilutės kultūros ir pramogų centro I aukšte, Šilutės jaunimas nuo 14 iki 29 metų laukiamas antradieniais ir ketvirtadieniais, nuo 15 iki 20 val.