Tikras lietuviškas miuziklas „Žemės paukščiai“ atkeliauja į Šilutę!

foto-061.jpgSpalio 18 d. į Šilutės kultūros ir pramogų centrą kviečiami visi šilutiškiai ir miesto svečiai – čia valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ pristato smagų lietuvišką miuziklą „Žemės paukščiai“ pagal Petro Cvirkos romaną „Meisteris ir sūnūs“.

Tragikomiškas siužetas, puiki muzika, temperamentingi šokiai, autentiški tautiniai kostiumai, įspūdingos masinės scenos, moderni scenografija ir per kraštus besiliejantis lietuvių liaudies humoras – spektaklis neabejotinai patiks ir senjorui, ir moksleiviui.

Miuzikle dalyvauja per 50 ansamblio „Lietuva“ muzikantų, šokėjų, dainininkų ir choro artistų, o pagrindinius vaidmenis kuria žymūs Lietuvos dainininkai: Liudas MIKALAUSKAS, Deividas NORVILAS – DEIVIS ir Ramūnas URBIETIS.

Ypatingo žavesio spektakliui suteikia unikalus tautinių instrumentų orkestras, kuriame grojama išskirtinai lietuvių liaudies instrumentais – birbynėmis, kanklėmis, lamzdeliais, ragais, skudučiais, skrabalais, tabalais, o taip pat ožragiais, molinukais, Labanoro dūdomis ir gausybe mušamųjų.

Orkestro dirigentai – Vytautas Lukočius ir Egidijus Kaveckas.

Miuziklas „Žemės paukščiai“

1976 m. Kauno muzikiniame teatre pastatytas Algimanto Bražinsko ir Antano Drilingos miuziklas „Pagramančio šnekučiai“ tapo vienu pirmųjų šio žanro pastatymu Lietuvoje ir akimirksniu tapo populiariausiu to laikmečio spektakliu.

Praėjus daugeliui metų, ansambliui „Lietuva“ kartu su režisieriumi Nerijumi Petroku, scenografe Daiva Petrulyte ir choreografu Alfredu Kondratavičiumi pavyko šiuolaikiškai interpretuoti kūrinį ir suteikti jam naują gyvenimą XXI amžiuje.

Satyrinė tragikomedija, kurios veiksmas vyksta praėjusio šimtmečio pradžioje, pasakoja apie kaimo amatininkus, du draugus meisterį Deveiką ir siuvėją Krizą. Jiems būdingos geriausios liaudies savybės: optimistiškas požiūris į gyvenimą, puikus humoro jausmas, laki vaizduotė, linksmumas, kūrybiškumas, nagingumas, kova už laisvę ir neapykanta priespaudai.

Spektaklį puošia ir žinomi Lietuvos atlikėjai – „Triumfo arkos“ foto-215nugalėtojas, aksominio balso savininkas Liudas Mikalauskas, puikiai sukūręs auksarankio meisterio Deveikos vaidmenį, linksmuolį siuvėją Krizą įkūnija nesutramdomas Deividas Norvilas – Deivis, o knygnešio Jono Deveikos personažą įtikinamai vaidina baritonas Ramūnas Urbietis.

Projekto kūrybinė grupė

Kompozitorius – Algimantas Bražinskas
Libreto autorius – Antanas Drilinga
Režisierius – Nerijus Petrokas
Choreografas – Alfredas Kondratavičius
Scenografijos autorė – Daiva Petrulytė
Vaizdo instaliacijos autorė – Vesta Obolevičiūtė

Solistai

Deveika – Liudas Mikalauskas
Deveikienė – Ingrida Raugaitė
Krizas – Deividas Norvilas – Deivis
Jonas – Ramūnas Urbietis
Andrius – Saulius Vasiliauskis
Simas – Liutauras Sutkus
Marcelė – Dovilė Kazonaitė / Ieva Filipkauskaitė
Anundis – Zenius Sakalauskas
Anundienė – Aušra Kiuraitė – Svilainienė
Kakalas – Albertas Toločka
Žandaras – Ričardas Ramanauskas

Miuziklas vyks spalio 18 d. (penktadienį) 18 val.
Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Bilietų kainos: 20, 25, 30 Lt

Bilietus galima įsigyti kultūros centro kasoje ir www.bilietupasaulis.lt

Daugiau informacijos – www.ansamblis-lietuva.lt