To nebuvo 18 metų: jaunieji krepšininkai – LMKL finale!

krepsininkai 12meciaiŠilutės sporto mokyklos dvylikamečiai krepšininkai, treniruojami Petro Joniko, po 18 metų pertraukos pateko į stipriausių Lietuvos moksleivių krepšinio lygos divizioną.

Tai paaiškėjo po Šilutės sporto mokykloje vykusio Lietuvos moksleivių krepšinio lygos „Pirmojo iššūkio“ finalinio etapo. Jame I ir II vietas iškovojusios Šilutės ir Plungės komandos laimėjo teisę dalyvauti I divizione, kartu su kitomis stipriausiomis bendraamžių komandomis.

Stengėsi komandos ir sirgaliai

Į Šilutę suvažiavo 2001 m. gimusių krepšininkų komandos iš Jonavos, Vilniaus ir Plungės, visos sužaidė tarpusavyje ir pasiskirstė prizinėmis vietomis.

Plungės SM ir sostinės KM I_Fros Tec komandų susitikimas buvo įdomus, komandos žaidė apylygiai. Vilniečiams sunkiai sekėsi susitvarkyti po krepšiu su aukštaūgiais plungiškiais, nes jie dažniausiai pasiimdavo kamuolius po netaiklių metimų. Bet vilniečiai neprastai atakavo, mažieji krepšininkai puikiai atliko perdavimus bei taikliai mėtė ir iš po krepšio, ir iš vidutinio nuotolio.

Ovacijų netrūko, Plungės komandą palaikyti atvažiavo nemažai sirgalių. Jie su „birbynėmis“ bei būgnais trukdė varžovams, rėkė, šaukė, norėdami išmušti juos iš vėžių. Sirgalių turėjo ir vilniečiai, jie buvo santūresni, bet neprasčiau palaikė savuosius.
Rezultatu 62:58 pergalę šventė Plungės SM komanda (treneris V.Lapis).

Tą pačią dieną susitiko Šilutės ir Jonavos krepšininkai. Po I kėlinio pirmavo svečiai 11:15, II kėlinyje išėjus žaisti kitiems penketams, rezultatas pakrypo mūsų naudai ir po 2 kėlinių jau pirmavome 32:25.

Kiekviena pergalė šiame finaliniame etape labai svarbi, todėl abi komandos stengėsi iš paskutiniųjų. Treneriai P.Jonikas ir E.Zinys stengėsi duoti kuo daugiau patarimų savo auklėtiniams, gavę minutės pertraukėlę, ragino greičiau atbėgti iš aikštelės, kad galėtų ilgiau paaiškinti, kas daroma blogai, ką reikėtų daryti norint išplėšti pergalę.

Po 3 kėlinių vis dar 3 taškais pirmavo Šilutės SM krepšininkai, bet IV kėlinyje kamuolys jiems visai nekrito: per 10 minučių šilutiškiai įmetė vos 5 taškus, tuo tarpu varžovai sumetė 18 taškų. Teko pripažinti jonaviškių pranašumą 49:59.

Šeštadienį – dvejos rungtynės

Kitą dieną jėgas išbandė Vilniaus KM I_Fros Tec ir Jonavos KKSCI. Nors visas varžybas pirmavo vilniečiai, negalima pasakyti, kad varžybos buvo nuobodžios. Jonaviškiai vis kvėpavo varžovams į nugarą, bet aplenkti jų nesugebėjo. Rezultatu 54:62 pergale džiaugėsi sostinės KMI_Fros Tec (treneris P.Budėnas).

Plungės SM gali didžiuotis savo aukštaūgiais – nė viena dalyvavusi komanda tiek daug tokių aukštų vyrų neturėjo. Šilutiškiams tai kėlė nerimą: kaip reikės dengti juos po krepšiu, kaip atkovoti atšokusius kamuolius?..

Pasirodo, tai įmanoma. Šilutės krepšininkai rezultatu 62:57 įveikė šią komandą. O žaidimas, pasak jį stebėjusiųjų, buvo įdomus ir įtemptas. Šilutiškiai gražiai žaidė, nesunkiai susitvarkė su aukštaūgiais plungiškiais. Juos uždengdavo keli Šilutės krepšininkai, kiti žaidėjai tuo metu paimdavo atšokusį kamuolį. Daugiausiai kamuolių tądien atkovojo Jevgenis Miniotas.

Svarbi pergalė mokyklos istorijoje

Visos komandos turėjo po pergalę bei pralaimėjimą, tad sekmadieninės varžybos buvo lemiamos. Kas laimės susitikimą tarp Jonavos KKSC I ir Plungės SM ir keliaus į I divizioną? Kas laimės KM I_Fros Tec ir Šilutės SM susitikimą ir taip pat iškovos kelialapį į I divizioną?

Juk komandos, kurios iškovos I ir II vietas, pateks į pirmąjį divizioną.

Susitikimas tarp Jonavos KKSC I ir Plungės SM buvo tikrai atkaklus, prireikė net pratęsimo. Po 4 kėlinių rezultatas buvo lygus 53:53. V kėlinyje labiau sekėsi plungiškiams. Abu treneriai trepsėjo savo vietose iš nekantrumo, atrodė, kad tuoj jie išbėgs ir pradės žaisti kartu su savo komanda. Po pratęsimo pergale džiaugėsi plungiškiai 57:64, jie ir pateko į I divizioną.

Prasidedant lemiamoms rungtynėms tarp Šilutės ir Vilniaus komandų, matėsi nerimas daugelio veiduose. Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis bei treneris Petras Jonikas dar prieš varžybas diskutavo, kaip ir kas būtų geriau, o juokaudami sakė: „Kaip bus taip bus, bet geriau būtų pergalė“…

I kėlinys jau nuo pirmos sekundės buvo įdomus. Kamuolį atkovojo mūsiškiai ir Tautvydas Rimkus pirmąjį metimą metė nuo tritaškio linijos. Jis buvo taiklus, salė ošė.

Po I kėlinio rezultatu 19:22 pirmavo vilniečiai. II kėlinys nebuvo dėkingas nė vienai komandai. Mūsiškiai per 10 minučių įmetė vos 5 taškus, o varžovai vos tašku daugiau.

III kėlinys buvo Šilutės SM komandos. Ji parodė tokį gražų žaidimą, kad po rungtynių dauguma prisipažino tokio kėlinio dar nematę. Mūsiškiai atliko gražius perdavimus, gražius praėjimus, o svarbiausia – beveik visi metimai buvo taiklūs. Per kėlinį šilutiškiai į varžovų krepšį sumetė 29 taškus, varžovai – vos 7.

IV kėlinys buvo panašus kaip ir antrasis: varžovai pelnė tik 7 taškus, mūsiškiai – vos 6. Bet III kėlinio pranašumas padėjo mūsiškiams iškovoti pergalę rezultatu 59:42.

Ši komanda pateko į mokyklos istoriją, nes Šilutės sporto mokyklos krepšininkai tik prieš 18 metų Lietuvos MKL žaidė I divizione.

Šilutės sporto mokyklos komandoje žaidė Vytenis Ropė, Ignas Šveistys, Kajus Gerulaitis, Ignas Lidžius, Matas Dobrovolskis, Jevgenis Miniotas, Kęstutis Raila, Matas Vaščyla, Tautvydas Rimkus, Dovydas Rimkus, Valentinas Ubartas, Ignas Urbonas, Robertas Miliauskas, Vytenis Vaitkevičius ir Dovydas Matulevičius.

Komandos vietomis pasiskirstė taip: I vieta atiteko Šilutės SM, II vieta – Plungės SM, III vieta – Sostinės KM I_Fros Tec, IV –  Jonavos KKSC I.

Apdovanoti kiekvienos komandos geriausi LMKL „Pirmojo iššūkio“ finalinio etapo žaidėjai, tarp jų – šilutiškis J.Miniotas.

Plungės, Jonavos ir Vilniaus komandos su treneriais bei sirgaliais apsistojo Rusnės specialiojoje mokykloje. Pasak svečių, jiems labai patiko mūsų kraštas, graži gamta, oras irgi nepakišo kojos. Tad išsinuomoję laivą jie surengė ekskursiją ir susipažino su apylinkėmis.