Tobulas krepšininkų savaitgalis

krepsinis nklSavaitgalį „Šilutės“ krepšininkai žaidė dvejas rungtynes: pirmosios vyko namuose su Šakių „Zanavyku“, antrosios -išvykoje su Plungės „Olimpu“. Abejos baigėsi mūsiškių naudai.

Argi ne tobulas savaitgalis krepšininkams bei juos palaikantiems sirgaliams?

Dabar „Šilutė“ savo sąskaitoje turi 3 pergales ir 1 pralaimėjimą. Puiki šių metų čempionato pradžia.

Daug nervų kainavo 4 kėlinys

„Šilutės“ ir „Zanavykų“ rungtynėse po pirmojo kėlinio labiau prie pergalės artėjo svečiai iš Šakių. Jiems pavyko įmesti 27 taškus, o mūsiškiams – tik 23.

Antrajame kėlinyje šilutiškiai suprato, kad reikia neleisti Šakių krepšininkams karaliauti savoje aikštelėje. Tad po 2 kėlinių švieslentė jau rodė lygiąsias – 41:41. Tokį rezultatą mūsiškiai pasiekė todėl, kad negailėjo savęs: stebint Šilutės krepšininkus kartais atrodė, kad jie pranoksta patys save.

Po ilgosios pertraukos abi komandos grįžo į „karo zoną“ ir viskas vėl užsisuko nuo pradžių – komandos pradėjo aktyviai atakuoti varžovų krepšius. Iš šono atrodė, kad „Zanavyko“ krepšininkai taiklesni, bet mūsiškiai buvo kovingesni: jei jiems nepavykdavo metimas iš pirmo karto, jie atkovoję atšokusį kamuolį taikliai įmesdavo iš antro karto.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui rezultatas buvo 56:60, atsiliko mūsiškiai. Kad tai tikrai dar nereiškia pralaimėjimo, suprato ir „Šilutės“ sirgaliai, visą IV kėlinį palaikę saviškius. Kartais atrodydavo, kad tuoj koks sirgalius išbėgs į aikšeltę – tokį didelį norą padėti savo komandai jie demonstravo. Triukšmas salėje buvo milžiniškas, sunku buvo išgirsti net teisėjo švilpuką, o komandų treneriai bandė perrėkti visus sirgalius, aiškindami, ką turi daryti žaidėjai… Kažin, ar rytojaus dieną jie prakalbėjo?..

Bet krepšininkai moka išlaikyti intrigą iki paskutinės sekundės. Paskutines 10 sekundžių mūsiškiai pirmavo vos 1 tašku, varžovai atakavo nesėkmingai. Komandos kapitonas E.Mološčiakas atkovojo kamuolį ir laikė jį iki finalinės sirenos. Prieš pat jai nuskambant „Zanavyko“ žaidėjas prasižengė, tad kapitonui buvo suteikta proga mesti du metimus. Jam pavyko pataikyti vieną ir rungtynės baigėsi rezultatu 76:74. Pergalė mūsų!

Rezultatyviausiu žaidėju „Šilutės“ komandoje išliko Tomas Lekūnas: jis atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir komandai pelnė net 23 taškus. Komandos kapitonas Eivydas Mološčiakas pelnė 19 taškų, Deividas Pukis pelnė 10 taškų, atkovojo 5 kamuolius.

Iš Plungės – su pergale

Kitą dieną „Šilutė“ išvyko į Plungę, kur susitiko su „Olimpo“ krepšininkais.

Jau pirmajame kėlinyje mūsiškiai parodė, kad atvyko į svečius rimtai nusiteikę: pasibaigus kėliniui rezultatas buvo 16:23 „Šilutės“ naudai.

Antrajame kėlinyje mūsiškiams pavyko ne tik išlaikyti persvarą, bet ją ir padidinti 9 taškais – mūsiškiai pirmavo 31:40.
Per ilgąją pertrauką pailsėję žaidėjai toliau puolė varžovų krepšius. III kėlinyje abi komandos įmetė po 21 tašką, tad 9 taškų persvara buvo vis dar mūsų rankose – 52:61.

IV kėlinys – tai dar 10 minučių, per kurias viskas gali pasikeisti. Bet šilutiškiai susitvarkė su plungiškiais ir po finalinės sirenos prisidėjo dar vieną pergalę į savo kraitį. Jie „Olimpą“ įveikė rezultatu 70:78.

Išvykoje rezultatyviausias irgi buvo T.Lekūnas – 16 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai. 14 taškų bei 8 kamuolius atkovojo E.Sosnovskis. 13 taškų, 5 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai – E.Mološčiako sąskaitoje. 12 taškų komandai pelnė E.Šaulys, jis taip pat atkovojo ir 10 kamuolių.

Kitos rungtynės vyks šiandien 18:00 val. Šilutės krepšinio salėje, mūsiškiai susitiks su Jonavos „Petrochema“. Šeštadienį jie išvyksta į Marijampolę, kur jėgas išbandys su „Sūduva – Mantinga“.