Tolerancijos diena Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje

1 saugu_mokykla_tolerancijos_dienaTarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau šešioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios –  Tarptautinės tolerancijos dienos – paminėjimą Lietuvoje. Prie šios akcijos kasmet prisijungia ir mūsų mokykla.

Tolerancijos dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į mus supančią aplinką, žmones, esančius šalia. Šios dienos minėjimas yra svarbus, kad priverstume aplinkinius susimąstyti, jog turime gerbti skirtingus žmones esančius šalia mūsų. Tolerancija – tai pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia, tai pakantumo ir nepakantumo pusiausvyra.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – rankos. Žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai, rankos sukuria, rankos ir sugriauna.

Tolerancija – svarbus reiškinys kiekvieno mūsų gyvenime. Mums svarbu būti toleruojamiems, tačiau daug svarbiau išmokti toleruoti. Saugų J.Mikšo pagrindinėje mokykloje Tolerancijos dieną organizuotos įvairios veiklos. Klasėse mokiniai ir mokytojai diskutavome apie toleranciją, puošėme mokyklą. Tikime, kad mūsų visų rankos darys gerus darbus, palaikys griūvantį, gebės apkabinti, paguosti…