Tolerancijos gėlės augo įvairiose mokyklose

inkakliai tolerancijaTolerancija – tai elgesys, kuriuo pasižymi draugiški, mandagūs žmonės, gerbiantys kitus ir jų nuomonę, tai pakantumas kitų žmonių atžvilgiu, kai jie skiriasi odos spalva, religija, mąstymu.

Būtent tokio žmonių draugiškumo ir pakantumo siekta visos Lietuvos švietimo įstaigose rengiant Tolerancijos savaitę. Šiemet akcijos simbolis – Tolerancijos gėlė.

Tolerancijos siekė ir daugelio mūsų rajono ugdymo įstaigų bendruomenės.

Naumiestiškiai nuspalvino savaitės dienas

Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje Tolerancijos savaitę rengė socialinė pedagogė ir mokinių taryba. Kiekviena savaitės diena turėjo savo spalvos kodą ir tam tikrą veiklą.

Pirmadienį – Draugo dieną visi rengėsi raudonai. Antradienį aprangoje dominavo žalia spalva – minėta Juoko diena, kurios tema „Laimingi žmonės gyvena ilgiau“. Ant kiekvieno kabineto durų buvo užklijuoti smagūs anekdotai.

Trečiadienį puošėmės mėlynai ir džiugiai praleidome Šokių dieną. Ilgųjų pertraukų metu rinkomės pašokti grojant puikiai muzikai gimnazijos aktų salėje.

Ketvirtadienį – Apsikabinimų dieną – vyravo geltona spalva. Prieš pamokas buvo dalijami lapeliai su žodžiais, paaiškinančiais, kas yra tolerancija ir kokia jos tikroji prasmė.naumeiscio tolerencija

Penktadienį dominavo violetinė spalva, simbolizuojanti Tolerancijos dieną. Akciją vainikavo Jaunimo dienos renginys ir diskoteka.

Informavo Laimonas ŽVIRBLIS, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokinių tarybos narys.

Inkakliškių pilietinė iniciatyva

Visą praėjusią savaitę Inkaklių mokykloje – daugiafunkciame centre vyko pokalbiai su mokiniais apie tolerancijos reikšmę. Mokytojos dar rudens atostogų metu gamino priemones Tolerancijos savaitei, derino spalvas būsimam gėlės žiedui. Mokiniai piešė labiausiai patinkantį žiedą, iš kurių padarė kompoziciją viename lape.

Lapkričio 15-ąją visa bendruomenė salėje įamžino „gyvą“ tolerancijos žiedą, pavadintą „Auginkime kartu tolerancijos žiedą“. Po to kartu su mokytojais, bibliotekininke Daiva Milkeriene, sveikatos priežiūros specialiste Nijole Braziene mokiniai rungtyniavo, kas greičiau sudės sakinį iš atskirų raidžių „Auginkime kartu tolerancijos žiedą“, peržiūrėjo skaidres apie elgesį, pagarbą ir toleranciją.

Mokiniams ir mokytojams buvo padėkota už žydų genocido aukų kapinių sutvarkymą prieš Vėlines.

Renginį vainikavo pamokantis animacinis filmukas „Vilkas ir 7 ožiukai“.

Informavo l.e.p. direktorius Algimantas JOKŠAS.