Tolerancijos laivas suposi „Žvaigždutėje”

Lopšelis - darželis "Žvaigždutė" prisijungė prie tolerancijos dienos. / Organizatorių nuotr.Lietuvoje vyko Tarptautinei tolerancijos dienai skirta pilietinė akcija „Statykime tolerancijos laivą”.

Ši akcija pasiekė ir lopšelio – darželio „Žvaigždutė” bendruomenę.

Auklėtojos grupėse su vaikais kalbėjo kas tai yra TOLERNCIJA?, aiškinosi to žodžio prasmę. Diskutavo apie tai, kad pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – baltaodžiai, juodaodžiai, vyrai, moterys. Tolerancija reiškia pakantumą bei tam tikrą pagarbą kitaip mąstančiąjam, nebūtinai pritariant jo nuomonei. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti ir mūsų. Tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai.

Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.

Buvo smagu matyti, kaip vaikai kartu su tėveliais ėjo į darželį nešini padarytais namuose laiveliais, o ant grupių durų esančių laivelių užklijuotos pedagogų ir tėvų surinktos  mintys apie toleranciją ir draugystę.

Vaikai piešė laivus ir į juos sodino draugus su kuriais norėtų keliauti kartu. Paskui vienu metu visi rinkosi į vieną  didelę erdvę – muzikos salę ir plukdė savo laivelius, nes laivai, kaip ir žmonės, juda, keičia kryptį į įvairiausias puses, įvairiomis kryptimis ir kiekvieno laivas yra kitoks, kaip ir mes  esame skirtingi. Dainavo, žaidė žaidimus, keitėsi draugystės laiveliais.

O salės viduryje stovėjo vienas didelis laivas, kuris buvo apklijuotas įvairiausiais tolerancijos, draugystės žodžiais, palinkėjimais.

Po akcijos visi su teigiamomis emocijomis išskubėjo toliaus žaisti į grupes, linkėdami vieni kitiems geros, linksmos, draugiškos žaidimų dienos.