Tolerancijos šventė – Melnragės paplūdimyje

PG logo copyLiepos 27 dieną, šeštadienį, nuo 19 val. Klaipėdoje (II Melnragės paplūdimyje) jau trečią kartą vyks Tolerancijos šventė. Šio renginio organizatorius asociacija „Pozityvus gyvenimas” šiemet kartu su Vaidu Baumila, Jovani, Haroldu iš Pikaso ir Mochito kvies būti tolerantiškais, pasitikrinti dėl ŽIV ir hepatito C bei linksmai praleisti laiką.

Tolerancijos šventė – tai finalinis tarptautinės konferencijos renginys. Ketvirtadienį ir penktadienį Klaipėdos viešbutyje vyks konferencija „ŽIV Europoje ir kaimyninėse šalyse“. Joje dalyvaus daugiau kaip šimtas atstovų iš ES ir kaimyninių šalių. Šalies ir užsienio valdžios institucijų, stambiausių pacientų organizacijų, kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai pristatys ŽIV/AIDS situaciją Europoje ir kaimyninėse šalyse, diskutuos apie ateities perspektyvas, apžvelgs opiausius klausimus ir galimus sprendimus.

Šeštadienį konferencijos dalyviai, klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Tolerancijos šventę. Pasak asociacijos „Pozityvus gyvenimas“ vadovo Jurgio Andriuškos, tai jau tradiciniu tapęs Klaipėdos renginys. „ŽIV infekuoti asmenys ir jų artimieji dažnai jaučia aplinkinių netoleranciją, todėl mums labai malonu, kad Klaipėda suvokia šio susirgimo įtaką atskiram žmogui ir visai visuomenei. Tolerancijos šventėje ir vėl kviesime būti kartu, neatstumti žmonių dėl jų ligos, taip pat išlikti budriems, rūpintis savimi ir laiku sužinoti apie infekciją. Už galimybę nemokamai pasidaryti ŽIV ir hepatito C nustatymo testus dėkojame įmonei Interlux,“ – sako J. Andriuška.

Šiemet šventę organizuoti padeda „Prodiuserių brolija“. Gintaras Bendžius sako, kad jų prodiusuojami atlikėjai dalyvavo visuose ankstesnėse Tolerancijos šventėse.

„Šiemet Tolerancijos šventė tapo Jūros šventės dalimi. Tai socialinis renginys, kuris puikiai integravosi į didžiausią miesto renginį. Be to, renginys vyks vietoje, kuri yra arčiausiai jūros. Renginio erdvė tikrai bus ypatinga. Manau, kad kaip jūra nepalieka abejingų, taip ir ši šventė nepaliks abejingų,“ – sako žinomas prodiuseris Gintaras Bendžius.