Tradicija, kuria verta didžiuotis: „Tautiška giesmė“ per Valstybės dieną skries aplink pasaulį

Merginos pasipuošusios tautiniais drabužiais. / Vilijos Budrikienės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Pirmą kartą visame pasaulyje sugiedota per Lietuvos vardo tūkstantmečio šventę, „Tautiška giesmė” liepos 6-osios vakarą su šviesa aplink Žemės rutulį keliaus ir šiemet.

Lygiai 21:00 val. visi lietuviai, kuriame pasaulio krašte bebūtų ir ką beveiktų, kviečiami sustoti porai minučių ir savo šalies garbei giedoti himną. Giedoti himną kviečiami ir šilutiškiai.

„Šiemet Valstybės dieną Lietuvoje gausu įvairių renginių, daugelio jų organizatoriai net neraginti programoje numatė devintą vakaro giedoti „Tautišką giesmę”.

Tai rodo, kad tradicija jau gyva ir galim didžiuoti, kad esam vienintelė tokia tauta pasaulyje, kuri kasmet tą pačią valandą kartu giedame savo šalies himną,”- sakė iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį” vadovas Raimundas Daubaras.

Kartu giedoti „Tautišką giesmę” pagrindinėse aikštėse ar simbolinės miestų vietose žmones buria absoliuti dauguma Lietuvos savivaldybių. Tarp jų prisijungia ir Šilutės rajono miesteliai.

Šilutėje – prie Kultūros ir pramogų centro;

Juknaičiuose – prie fontano;

Katyčiuose – prie seniūnijos;

Kintuose – prie Vydūno kultūros centro;

Rusnėje – prie Salos etnokultūros ir informacijos centro;

Saugose – prie paminklo „Tautos kančiai atminti”;

Švėkšnoje – prie bažnyčios;

Usėnuose – prie bendruomenės namų;

Žemaičių Naumiestyje – prie seniūnijos;

Gardamio seniūnija – Šyliuose.

Vilniuje tautiečiai himną giedos simbolinėje Vinco Kudirkos aikštėje, kur nuo 20 val. vyks projekto „Lietuvos geriausi” kulminacinis koncertas ir tiesioginė televizijos TV3 transliacija. Prieš nuskambant įkvepiantiems „Tautiškos giesmės” akordams, čia šių metų Lietuvos olimpinės sportininkų komandai bus įteikta šalies žmonių vardais įausta valstybės vėliava.

Lygiai 21 val. Lietuvos himnas griaudės ir Vilniaus Vingio parke, kur vyks Moksleivių dainų šventė.

„Tautišką giesmę” 21:00 val. pranešė giedosiantys ir Varnių festivalio „Bliuzo naktys” dalyviai.

„Tautiškos giesmės aplink pasaulį” organizatoriai jau gavo patvirtinimus, kad Lietuvos himną per Valstybės dieną giedos lietuviai Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Argentinoje, Danijoje, Australijoje, Kanadoje, Norvegijoje, Olandijoje, Ruandoje bei Škotijoje.

Visas vietas, kur Lietuvoje ir užsienyje bus giedama „Tautiška giesmė”, galima rasti arba pranešti adresu www.tautiskagiesme.lt.

Iniciatyvos organizatoriai tikisi, kad „Tautišką giesmę” tradiciškai giedos ne tik susibūrusieji iš anksto žinomose miestų vietose, bet ir tie, kurie vakaros su draugais ar šeimomis gamtoje, prie televizorių ekranų, kavinėse ar restoranuose ar net apsipirkinės prekybos centruose.

Ne mažiau nei giedoti, lietuviai raginami ir įamžinti šį momentą – nusifilmuoti ir įkelti įrašą adresu http://ikelk.tautiskagiesme.lt/. Iš visų gautų įrašų bus kuriamas filmas, kuriame ne tik bus galima rasti save, bet ir įsitikinti: „Tautiška giesmė aplink pasaulį” – tradicija, kuria verta didžiuotis!