Tradicija tęsiasi – finišavo dar vienas vaikų gatvės futbolo sezonas

futbolas vaiku_trakseliui_prizasBaigėsi visą vasarą Šilutės stadione vykusios vaikų mažojo futbolo varžybos.

Pagal 1993-iaisiais gimusią tradiciją, nuo birželio ketvirtadieniais Šilutės stadione susirinkdavo vaikų komandos (nuo 8 iki 16 metų) turiningai praleisti dieną vaikų mažojo futbolo varžybose. Nemažas būrys tėvelių atvykdavo palaikyti savo atžalas.

Praėjusią savaitę po finalinių kovų buvo įteikta 90 medalių, išdalintos organizatorių dovanos bei įteikta Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus įsteigta taurė.

Siekė sudominti ir išjudinti vaikus

Šių varžybų tikslas – populiarinti futbolą, ir rungtynių rezultatai – ne svarbiausias dalykas. Svarbiausia – sudominti berniukus ir mergaites sportu, noru ateiti į stadioną rungtyniauti, žaisti komandoje, tiesiog išmokti naudingai leisti savo laisvalaikį.futbolas vaiku_blizges

Vaikų mažojo futbolo gatvių komandų turnyro organizatoriai – VšĮ „Šilutės sportas“ futbolo treneriai Bronius Mackevičius, Rimantas Čeliauskas ir futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas.

Ketvirtadieniais vykę turnyrai surinkdavo nuo 7 iki 9 komandų. Dalyvaudavo ne tik šilutiškiai, bet ir vaikai iš Saugų bei Kintų.

Šilutės sporto mokyklos treneris Alius Rauluševičius taip pat pasinaudojo šia proga ir savo dvylikamečius krepšininkus atvesdavo pažaisti futbolą. Kaip sakė treneris, kad fiziškai sustiprėtų bei taptų drausmingesni.

Mažojo futbolo sezono uždarymas

Finalai vyko rugsėjo 12 dieną. Vaikų komandos varžėsi Šilutės stadiono antroje aikštėje, padalintoje į kelias vejas.

futbolas vaiku_Steponkaus_steigta_taureTurnyre dalyvavo ir mergaičių ekipa „Blizgės“ – septynios paauglės, kurioms futbolas yra smagus laisvalaikio praleidimas. Tądien „Blizgės“ susirungė su krepšininkais. Kadangi pastarųjų buvo devyni, tai mergaitėms padėjo du „legionieriai“ berniukai. Nugalėjo „Blizgių“ komanda rezultatu 1:0.

Įdomiai bei entuziastingai vyko ir kitos rungtynės. Joms pasibaigus visos komandos pakviestos į apdovanojimų ceremoniją.

Šilutės seniūnas R.Steponkus dėkojo vaikų tėveliams, kad atveždavo vaikus į stadioną bei palaikė visų varžybų metu. Vaikams linkėjo gerų mokslų bei nesirgti.

VšĮ „Šilutės sportas“ futbolo vadybininkas R.Taršauskas vylėsi, jog futbolas vaikams bus ne tik hobis, bet paskatins lankyti treniruotes bei būti sportininkais.

Medaliai bei seniūno dovanos (arbūzai, maišeliai saldainių, mineralinis vanduo) buvo įteikti visiems futbolininkams: dviem „Spragtukų“ komandoms, taip pat „Kintams“, „Naikams“, krepšininkams, „Blizgėms“, „JŠO“, „Gluosniams“ ir „Alkaniems vilkams“.

Du specialūs prizai skirti žaidėjams, kurie labiausiai kūrė draugiškumo, gerumo atmosferą ir tapo pavyzdžiu visiems. Firmos „Adidas“ futbolo kamuolys atiteko dvylikamečiam Aironui Trakšeliui (Švedijoje dirbančio Artūro Gavėnios dovana), o futbolo bateliais džiaugėsi penkiolikmetis Lukas Stražnickas (trenerių R.Čeliausko, B.Mackevičiaus dovana).

Mažojo futbolo varžybų rėmėjai: Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, UAB „Šarūno reklama“, Švedijoje pedagogu dirbantis buvęs krepšininkas Artūras Gavėnia. Organizatoriai jiems dėkingi už pagalbą.