Tradicinė Žolinė Bikavėnuose: šįkart – su prisiminimais ir išleistuvių nuotaikomis

Žolinės savaitgalis tradiciškai atnešė šventę ir į atokiausiame rajono kampelyje – Vainuto seniūnijos Bikavėnų kaime gyvenančių žmonių širdis.

Tik šįkart ši šventė, surengta praėjusį šeštadienį, buvo nuspalvinta ir savotišku praeinančios vasaros atspalviu, ir atsisveikinimu. O atsisveikino bikavėniškiai ne tik su žolynais, bet ir su ilgamete Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro direktore Maryte Matevičiene.

M. Matevičienė palydėta į užtarnautą poilsį, bet pažadėjo ir toliau nepalikti bendruomenės, talkinti jai savo idėjomis ir darbais.

Vietinius būrė 40 metų

Šalia Bikavėnų bendruomenės namų įrengtoje aikštėje susirinkę vietiniai ir kitų seniūnijos kaimų gyventojai ne tik dėkojo gamtai už jos šiųmetes dovanas, pynė vainikus iš devynių žolelių, bet ir sveikino vieni kitus, dėkojo vieni kitiems už prasmingus metų darbus.

Pasveikinti bendruomenės atvyko ir rajono meras Vytautas Laurinaitis. Jis perdavė šventės organizatorei M. Matevičienei ir sveikinimą bei padėką iš LR kultūros ministerijos.

Ilgus keturis dešimtmečius kultūriniam viso Vainuto krašto gyvenimui vadovavusi ir jį organizavusi M. Matevičienė paliko išties gilų savo pėdsaką visose bikavėniškių šventėse: visad jas ruošė, rūpinosi, būrė gyventojus darniam bendravimui ir susibūrimams, puoselėjo išlaikyti tradicijas.

Prisiminė nueitą kelią

Ilgametę kultūros darbuotoją M. Matevičienę taip pat sveikino ir rajono tarybos narys Arūnas Pupšys. Jis sakė, kad nos M. Matevičienė oficialiai ir išėjo iš darbo, ji liko Bikavėnų bendruomenės pirmininke. Todėl jis tiki, kad bikavėniškių kultūrinis gyvenimas nedaug pasikeis, kad centro direktorė ir toliau išliks veikli ir organizuos įvairius renginius. Juolab, kad Bikavėnų bendruomenė turi puikias sąlygas veiklai – bendruomenės namus su muziejumi. A. Pupšys palinkėjo M. Matevičienei nenuobodžiauti, veikti ir toliau visus kviesti į šventes.

Dėkodama už sveikinimus ir padėkas M. Matevičienė susirinkusiesiems priminė, jog Bikavėnuose daugiau kaip 40 metų vyko tradicinė vasaros šventė. Ji buvo visokia, vienijo ne tik savus žmones, bet sulaukdavo ir svečių iš užsienio šalių. Ši šventė buvo ir tarptautinė, ir rajoninė, ir regioninė, ir vietinė, sulaukianti daugybės dalyvių, žiūrovų bei gražių atsiliepimų.

Atsidėkodama už prasmingai praleistus darbo Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centre metus M. Matevičienė visiems susirinkusiesiems padovanojo didžiulį tortą. Anot jos, tai simbolinė padėka aktyviai bendruomenei, rėmėjams, saviveiklininkams, jų šokiui ir muzikai.

Jaukias bei šiltas Žolinės akimirkas Bikavėnuose papildė ne tik vaikus linksminusi Kakė Makė, bet ir koncertinė programa. Joje pasirodė folkloro kolektyvas „Vainuta“ (vadovė J. Majienė), moterų ansamblis „Žolyna“ (vadovė G. Dirgėlienė), ansamblis „Karčema“ (vadovas V. Stoškus), garbingos direktorės išleistuvių proga susibūręs bikavėniškių ansamblis „Bikuva“ bei pačios M. Matevičienės sūnų duetas.