Tradicinės Oninės vėl nuskambėjo Gorainiuose

Jau 24-ajį kartą Gorainių bendruomenė surengė Onines, kurių metu pagerbia savo krašto Onutes. Buvo sveikinimų, dainų ir šokių, ir tiesiog kaimyniško pabendravimo.

Nuo ryto gorainiškiai rinkosi tradicinėje šventės vietoje, kad tinkamai jai pasiruoštų.

Šiemet gorainiškiai pasistatė naują sceną, įsirengė ir treniruoklių aikštelę. Statinius pašventino Vainuto klebonas Virgilijus Pocius. Artimiausiu metu jie ketina baigti dar vieną projektą – nori įsigyti žoliapjovę.

Atvykęs svečias  – LR seimo narys Zigmantas Balčytis pasidžiaugė, kad Gorainiuose veikia aktyvi bendruomenė, vykdanti projektus ir kurianti naujus dalykus savo gyvenvietėje, organizuojanti renginius. Svečias pasveikino ir susirinkusias Onutes, kurių šiemet į savo varduvių šventę atvyko tik penkios. Tiesa, vos prieš mėnesį bendruomenė sveikino ir 100 metų sulauksią Onutę Varanienę, tačiau ji šventėje nedalyvavo.

Sveikatos ir ilgų metų varduvininkėms linkėjo ir rajono meras Vytautas Laurinaitis, Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus. Onutėms įteikti gėlių vazonai.

Z. Balčytis už bendruomenės veiklos organizavimą padėkojo ir bendruomenės pirmininkui Vidui Jurgaičiui. Kartu su bendruomenės pirmininku svečiai dėkojo ir labiausiai prisidėjusiems statant sceną darbu bei medžiagomis saviškiams.

Sulaukta viešnių ir iš Vainuto neįgaliųjų padalinio, kurios sveikino Onutes ir džiaugėsi klestinčia Gorainių bendruomene. Šventės metu visus linksmino kapela „Seni draugai“ (vad. K. Budrys) bei grupė „Uostamiestis“. Bendruomenė svečius vaišino šviežiomis bulvėmis su kastiniu, gira ir kepta duona bei čirviniais blynais, o šventę surengti jiems padėjo Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras.