Tradicinis šuolio į aukštį „Taurės“ projektas

 suolis i auksti sveksnaŠvėkšnos „Saulės“ gimnazijoje jau 38 kartą vyko tradicinės šuolininkų į aukštį varžybos dėl taurių, įsteigtų geriausių rajono ir respublikos šuolininkų: sporto meistrės Inos Pavinkšnytės – Mikulėnienės ir Rimo Šilingio (11-12 metų vaikams), Jovitos Ūselytės – Tamoševičienės ir Alfonso Rimkaus (13-14 m. vaikams), Zitos Ūselytės – Urmulevičienės ir Algio Žemaitaičio (15-16 m. jaunučiams) ir sporto meistrės Genovaitės Kiūdytės – Dumbliauskienės bei Viktoro Juciaus (17-19 m. jaunuoliams).

Gimnazijoje pirmiausia pradedame mokyti šuolių į aukštį technikos, kuri yra viena sudėtingiausių iš visų lengvosios atletikos rungčių.

Pirmieji mokyklos ir Lietuvos rekordai buvo pasiekti šokant „peržengimu“ arba vadinamomis „žirklėmis“, o dabar net mažiausius mokome šokti „nugara“.

Pamokų metu mokiniams aiškinama, kad „Taurės“ varžybos yra mokyklos tradicinės varžybos, mūsų geriausių visų laikų sportininkų – šuolininkų į aukštį – pagerbimas, jų sportinių pergalių prisiminimas. Tokios varžybos – vienintelės Lietuvoje.
Atranka į „Taurės“ varžybas vyksta tarpklasinėse varžybose. Jose dalyvauja visi sveiki tuo metu mokiniai. Jų rezultatai paskelbiami, aptariami ir išrenkami finalinių varžybų dalyviai – po 10-15 iš kiekvienos amžiaus grupės. Finalinės varžybos vyksta 2 dienas (vieną dieną į aukštį šokinėja jaunesni ir vyresni vaikai, kitą – jaunučiai ir jauniai).

Dažniausiai pirmadienį per ilgąją pertrauką vyksta varžybų rezultatų aptarimas ir nugalėtojų apdovanojimas. Įteikiamos 8 taurės, specialūs diplomai, trumpai papasakojama apie taurių steigėjus. Po apdovanojimo padaroma tradicinė nuotrauka prisiminimui, o vėliau mokinių atneštose taurėse išgraviruojamos pavardės, rezultatai ir jų pasiekimo metai. Mokyklos sportiniame stende taurės lieka laukti kitų metų varžybų.

Šiemet jauniausiųjų grupėje taures iškovojo ketvirtokė Luka Šlajutė ir penktokas Darius Jurkaitis, antrus metus iš eilės pasiekę gerą rezultatą – 1,35 m.

13-14 m. grupėje nugalėjo Gabrielė Bumbulytė (1,30 m), o tarp berniukų buvo net du nugalėtojai – septintokai Ovidijus Gaisrys ir Ernestas Grevys, peršokę po 1,50 m. Ir net po papildomų šuolių nepaaiškėjo, kuris stipresnis.

Tarp 15-16 m. jaunučių nugalėjo devintokai Benita Reivytytė (1,40 m) ir Aleksas Vaitiekus, antrus metus iš eilės, pasiekęs geriausią rezultatą toje amžiaus grupėje per visus 38 metus – 1,85 m.

Vyriausiųjų grupėje nugalėjo krepšininkė dešimtokė Livija Kaktaitė – peršokusi 1,45 m aukščio kartelę ir pakartojusi asmeninį rekordą. Tarp vaikinų geriausias šuolininkas buvo abiturientas Linas Bočkus – 1,80 m.

Visi nugalėtojai apdovanoti vardinėmis taurėmis, ant kurių išgraviruoti metai, pavardės ir rezultatai, bei diplomais. Už geriausius rezultatus, apskaičiuotus pagal specialią lentelę amžiaus grupėms, piniginiais prizais, įsteigtais Urmulevičių  bei Šaulių šeimų, apdovanoti devintokai B.Reivytytė ir A.Vaitiekus.

Statistikos mėgėjams primename – šuolio į aukštį rekordai:

pasaulio: St.Kostadinova – 2,09 m, J.Sotomajor – 2,45 m;
Lietuvos: A.Palšytė – 1,98 m, R.Verkys – 2,34 m;
Švėkšnos mokinių: R.Urmulevičiūtė – 1,81 m, R.Vanagas – 2,04 m;
Švėkšnos miestelio: R.Urmulevičiūtė – 1,86 m, M.Šaulys – 2,12 m.
Smagu, kad kūno kultūros mokytojai ir jų mokytojas bei treneris Medardas Urmulevičius rūpinasi, kad Švėkšnoje gyvuotų puikios šuolininkų tradicijos.