Traksėdiškiai buvo geresni vieni kitiems

traksedziai mojuojaKasmet kovo mėnesį mokyklos dalyvauja veiksmo savaitėje „Be patyčių“. Šiemet kiekvienai savaitės dienai buvo suteiktas spalvos kodas.

Pirmadienį – geltonąją dieną – visų klasių mokiniai kūrė plakatus „Būk mano draugas“, juos klijavo į bendrą stendą. Ypač gražūs buvo antrokų ir aštuntokų plakatai.

Antradienį – raudonąją dieną – stebėjome ir aptarinėjome filmus „Žinomi žmonės – apie patyčias“, „Mitai apie patyčias“. Bandėme suvokti, kuo skiriasi paprastas skundimas nuo bandymo ieškoti pagalbos iškilus bendravimo problemoms. O pagalba gali būti čia pat: galima informuoti mokytoją ar klasės auklėtoją, kurie tikrai neatsisakys padėti surasti bendrą kalbą ir susitaikyti. Kaip sako filmukų kūrėjai – prašyti pagalbos – ne kvaila.

Mėlynąją dieną rinkome draugiškiausias šypsenas ir draugiškiausią mokyklos vaiką. Ketvirtadienį – baltąją dieną – vyresniųjų klasių mokiniai lankėmės ikimokyklinėse grupėse. Ne vienas iš mūsų yra buvęs šių grupių auklėtinis, todėl buvo smagu dar kartą sugrįžti į savo vaikystės vietas. Nešėmės dovanų – iš standaus popieriaus iškirptus baltus puodukus. Vyko simbolinis arbatos gėrimas: ikimokyklinukai margino mūsų atneštus puodukus, mes skaitėme pasakas. Mažieji atsisveikindami mums įteikė suvenyrų – linksmų popierinių saulučių.

Penktadienį – žaliąją dieną – laukėme skaičiavimo komisijos rezultatų. Visiems buvo smalsu, kuris vaikas mokykloje draugiškiausias, kieno šypsena draugiškiausia. Paaiškėjo, kad draugiškiausiai šypsosi dešimtokė Evelina. Pasirodo, mokykloje yra daug draugiškų vaikų – net 35 įvairių klasių mokiniai buvo nominuoti kaip patys draugiškiausi. Net dvi mokinės surinko vienodą balsų skaičių ir draugiškiausiomis mokykloje pripažintos septintokė Deimantė ir dešimtokė Neringa.

Norėtume, kad ne tik vieną savaitę, bet ir visą laiką, kol mes esame kartu mokykloje, būtume vieni kitiems geresni, jautresni ir nuoširdesni, nesityčiotume vieni iš kitų ir kitiems neleistume tyčiotis.