Traksėdiškiai domėjosi Savivaldybės specialistų darbu

traksedziai veiklinimasŠilutės rajono savivaldybės vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru ir savivaldybė buvo įrašyta į projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modulių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme” partnerių sąrašą.

Šiuo projektu siekiama supažindinti jaunus žmones su profesijomis, padėti rinktis būsimą specialybę, įvertinti savo galimybes, kaupti informaciją apie kvalifikacinius ir kitus reikalavimus tam tikrai veiklai. Vaikai mokomi pažinti save, išsiaiškinti asmenines savybes ir gabumus, mokomi užsiimti ne bet kokia, bet mėgstama ir įdomia veikla.

Traksėdžių pagrindinės mokyklos 8 ir 9 klasių mokiniai ir projekto vadovė pirmąjį šiais mokslo metais pažintinį profesinį veiklinimo renginį organizavo būtent rajono Savivaldybėje.

Mokiniai ir juos lydėjusios mokytojos Loreta Gečienė, Sirpoleta Pielikienė bei socialinė pedagogė Jolita Lileikienė susitiko su savivaldybės Tarybos sekretoriumi Andriumi Jurkumi, kuris papasakojo apie savivaldybės administracijos struktūrą, skyrių veiklą, specialistus.

Mokiniai svečiavosi Savivaldybės buhalterijoje. Apie šį darbą, programas, kurios padeda atlikti sudėtingą apskaitos darbą pasakojo Biudžeto ir finansų skyriaus darbuotoja Dorita Mongirdaitė, Švietimo skyriaus veiklą nušvietė specialistės Vitalija Jurienė ir Vida Kubaitienė.

Kadangi Šilutės kraštas garsėja unikalia gamta, susitikome ir su gamtosaugininku Remigijumi Rimkumi, kuris pasakojo, kodėl reikia saugoti gamtą, kokie gamtosaugininko įgaliojimai. Vaikai sužinojo, kur piliečiai turi kreiptis norėdami gauti leidimą nupjauti pavojų keliantį sutręšusį medį, kokiais teisės aktais ir sprendimais reglamentuojama aplinkos priežiūra.

Mokinius priėmė ir meras Vytautas Laurinaitis, kuris kalbėjo ne tik apie mero darbą, bet ir apie visiems rajono gyventojams rūpimas problemas ir jų sprendimo būdus.